Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Lekcje będą atrakcyjniejsze

06-10-2018, 20:34 Joanna Oreł

Kompleks boisk oraz pracownia przyrodnicza zostały otwarte w sobotę (6.10) w Szkole Podstawowej nr 13 w Bielszowicach. Będzie z nich korzystać ok. 300 uczniów placówki. Z okazji otwarcia odbyło się m.in. zwiedzanie pozostałych sal oraz festyn rodzinny.

- Boisko było naszą największą bolączką od lat, bo dotychczasowe mieliśmy betonowo-żwirowe. Teraz przy wsparciu miasta udało nam się stworzyć kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Jolanta Sroka, dyrektorka SP nr 13.

W ramach kompleksu powstało trzy boiska – do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki, a także rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoków w dal, trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m i miniboisko do badmintona. Inwestycja realizowana była od czerwca do sierpnia tego roku. - Systematycznie poprawiamy stan infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście. W ostatnich czterech latach wybudowaliśmy i przebudowaliśmy 9 boisk lub całych kompleksów. Ta inwestycja kosztowała blisko 900 tys. zł. Dobre i nowoczesne boiska to zachęta do tego, żeby dzieci rozpoczęły swoją sportową przygodę – podkreśliła prezydent Grażyna Dziedzic.

Jednak to nie koniec ostatnich zmian w SP nr 13. W ramach konkursu Zielona Pracownia organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, w bielszowickiej placówce powstała pracownia przyrodnicza. - Mieliśmy to szczęście, że udało nam się uzyskać dofinansowanie spośród 127 różnych szkół z całego województwa, które złożyły wniosek. 68 szkół wygrało, z czego my jesteśmy jedyną placówką z Rudy Śląskiej – wyjaśniła Jolanta Sroka.

Dzięki zielonej pracowni lekcje m.in. biologii w SP nr 13 będą dla uczniów ciekawsze. - W sali znajduje się cała baza laboratoryjna, czyli m.in. mikroskop elektronowy, który podłączony jest do nowoczesnego rzutnika multimedialnego i projektora. Znajdują się tam także modele np. narządów, dzięki czemu uczniowie namacalnie zobaczą np. jak wygląda serce – wyliczała Jolanta Sroka.

Dodajmy, że zarówno z kompleksu boisk, jak i zielonej pracowni korzystać będzie 310 uczniów, którzy uczęszczają do klas ogólnych, specjalnych i integracyjnych. Z okazji otwarcia nowych obiektów w SP nr 13 przy szkole odbył się festyn profilaktyczno-sportowy, współorganizowany przez fundację „Edukacja Marzeń” oraz Radę Rodziców.


Komentarze