Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ledwo otwarty, a już z usterkami

11-05-2023, 14:12 Joanna Oreł

Plac zabaw przy Burloch Arenie w Orzegowie, który niedawno w ramach budżetu obywatelskiego został udostępniony dla mieszkańców, niestety nie jest już „idealny”. W niektórych miejscach zapadło się podłoże i przy opadach deszczu zbiera się tam woda.

Chodzi o teren przy huśtawce typu Mobilus oraz piramidzie linowej. – Po wizji w terenie dnia 19 kwietnia br. ustalono z wykonawcą robót, że w ramach naprawy gwarancyjnej zostanie wyrównana podbudowa wraz z wymianą uszkodzonej maty gumowej – informuje Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Jak tłumaczy – bezpośrednią przyczyną zapadnięcia się nawierzchni jest brak wzrostu trawy ze względu na panujące warunki atmosferyczne. – Odpowiednio ukorzeniona nawierzchnia trawiasta spowoduje zatrzymanie nadmiaru wody w podłożu gruntowym znajdującym się bezpośrednio pod matą. Maty przerostowe muszą pozostawać przez cały czas użytkowania porośnięte trawą, co zwiększa trwałość nawierzchni bezpiecznej. Intensywne korzystanie z urządzeń zabawowych, szczególnie z huśtawki balansowej w okresie wegetatywnym powoduje miejscowe uszkodzenia trawy i nawierzchni – wyjaśnia Piotr Janik. – Najlepiej, aby na czas wzrostu nasion traw częściowo wyłączyć plac zabaw z użytkowania do czasu ustabilizowania się nawierzchni – dodaje.

Przypomnijmy, że budowa placu zabaw boiska i obok boiska wielofunkcyjnego przy Burloch Arenie to tzw. zadanie duże, które zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego z 2022 r.

 


Komentarze


11-05-2023, 15:19
Mieszkaniec RŚl napisał(a):

Ja bym tego pana z inwestycji zwolnił bo same buble wychodzą z pod jego ręki w tym mieście.