Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ławki mile widziane

02-08-2018, 10:56 Agnieszka Lewko

Na zbyt małą liczbę ławek przy targowisku przy ul. Odrodzenia w Wirku zwrócił uwagę jeden z mieszkańców tej dzielnicy. Okazuje się jednak, że ustawianie nowych ławek, czy naprawianie tych, które zostały zniszczone, przypomina walkę z wiatrakami. Dlaczego?

Często spaceruję w okolicy targowiska lub odwiedzam je w czwartki, kiedy jest w jego rejonie dużo ludzi robiących zakupy i uważam, że jest tam zbyt mało ławek – ocenia pan Józef, nasz Czytelnik. - Poza tym te, które pozostały, są źle rozmieszczone, a ostatnio jedna z nich była bez oparcia. Myślę, że dostawienie nowych ławek w tym miejscu bardzo przydałoby się mieszkańcom - dodaje.

Ławki przy wireckim targowisku często są niszczone, więc regularnie trzeba je naprawiać. - Jedna ławka przy targowisku była dewastowana przez wandali, którzy robili to systematycznie. To ławka drewniana, która przez jakiś czas nie posiadała desek, gdyż były one w naprawie. To już trzecie zniszczenie w tym roku - mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Jednak 27 lipca ławka ta, znajdująca się w zieleńcu Sienkiewicza-Odrodzenia, została naprawiona przez firmę utrzymującą parki, zieleńce i miejskie tereny zielone w Wirku. Przy okazji proszę też, aby mieszkańcy reagowali na akty wandalizmu, jeżeli nie osobiście to chociaż informując Straż Miejską - dodaje.

Równocześnie jest szansa na to, że za jakiś czas mieszkańcy Wirku i inne osoby, które odwiedzają targowisko, będą mogły korzystać z nowych ławek. - Wymiana i dostawienie ławek na tym terenie przewidziana jest w 2019 roku pod warunkiem otrzymania środków finansowych na ten cel - dodaje Adam Nowak.


Komentarze