Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Łamliwe topole

03-07-2014, 09:05 Robert Połzoń

Mocny wiatr zamienia to miejsce w strefę zagrożenia- mowa o odcinku ulicy Parkowej, wzdłuż której rosną stare topole. Chwiejne i łamliwe konary mogą być niebezpieczne.


-Topole, które tam rosną są już bardzo stare. Przy mocnych wiatrach co jakiś czas spada jakaś gałąź na ulice. Ludzie boją się w wietrze dni tamtędy chodzić Czy jest jakaś możliwość zabezpieczenia tego miejsca- mówi Pan Łukasz, mieszkaniec Nowego Bytomia.


-Topole rosną na terenie działki będącej w posiadaniu jednej z firm. Wobec powyższego obowiązek usunięcia drzew stwarzających zagrożenie dla ludzi i mienia leży po stronie właściciela nieruchomości- wyjaśnia Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska - Mając na uwadze dobro mieszkańców, 25 czerwca br. wystąpiliśmy do właściciela terenu o rozważenie możliwości usunięcia lub przycięcia tych drzew. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy „O ochronie przyrody”, usunięcie drzew z terenu nieruchomości może nastąpić, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez prezydenta miasta na wniosek właściciela nieruchomości- dodaje.


Komentarze