Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kwesty w słusznej sprawie

02-11-2017, 12:41 Joanna Oreł

Kolejny rok z rzędu w dzień Wszystkich Świętych na rudzkich nekropoliach odbyły się zbiórki na szczytne cele. Towarzystwo Miłośników Orzegowa kwestowało na rzecz ratowania starej nekropolii w Orzegowie. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 zbierali pieniądze na wsparcie działalności hospicjum stacjonarnego w Rudzie Śląskiej.

Orzegowianie zbiórkę prowadzili 1 listopada na obu częściach cmentarza komunalnego oraz na starym cmentarzu parafialnym. W sumie na renowację tego drugiego udało się uzbierać ok. 5,5 tys. zł. – Serdecznie dziękujemy członkom TMO oraz zaproszonym gościom, którzy kwestowali, a także tym wszystkim, którzy tak hojnie zapełniali nasze puszki. Zebrane pieniądze posłużą na drobne remonty nagrobków, koszenie trawy oraz inwentaryzację cmentarza, jak też promocję tej wyjątkowej, śląskiej nekropolii – podsumowuje Jerzy Kasperek, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Orzegowa.

W środę kwestowano także na rzecz rudzkiego hospicjum. Zbiórkę w tym celu na cmentarzu parafialnym w Bielszowicach prowadzili podopieczni Szkoły Podstawowej nr 17.


Komentarze