Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Konsultacji w sprawie zieleńców ciąg dalszy

24-10-2023, 11:14 JO

6 listopada rozpocznie się druga tura konsultacji społecznych, dotyczących renowacji 12 terenów zielonych w Rudzie Śląskiej. Zostaną podczas niej omówione wstępne koncepcje nowego zagospodarowania tych przestrzeni, opracowywane właśnie przez Śląski Ogród Botaniczny na podstawie październikowych spotkań z mieszkańcami.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pierwszą część konsultacji i zapraszam do uczestnictwa w kolejnym etapie – mówi prezydent Michał Pierończyk. Przypomnijmy, że koncepcje zagospodarowania powstaną dla 12 przestrzeni zielonych, którymi są: zieleniec przy ul. Piastowskiej, skwer przy ul. Dunajewskiego 1, plac Żwirki i Wigury, zieleniec przy ul. Karola Goduli 28, park im. Adama Mickiewicza, skwer przy ul. Orzegowskiej/Hlonda, skwer przy ul. Plac Szkolny, zieleniec przy ul. 1 Maja/Magdziorza, zieleniec przy ul. Różyckiego, skwer przy ul. Kokota/Cynkowej, zieleniec przy Domu Kultury w dzielnicy Bielszowice, zieleniec przy kościele w dzielnicy Bielszowice.

Pierwsza tura konsultacji w terenie odbyła się w dniach 12-20 października. W przypadku dwóch lokalizacji zdecydowano się na konsultacje w formie sondy ulicznej. Teraz Śląski Ogród Botaniczny na podstawie zebranych sugestii mieszkańców opracuje wstępne koncepcje, które zostaną zaprezentowane podczas kolejnej tury spotkań w listopadzie:
- 6 listopada (poniedziałek), godz. 16 – dzielnica Ruda – Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor” przy ul. Wolności 6,
- 9 listopada (czwartek), godz. 16 – dzielnice Orzegów i Godula – Śląski Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Goduli 36,
- 10 listopada (piątek), godz. 16 – dzielnica Chebzie – Szkoła Podstawowa nr 5
przy ul. Niedurnego 125,
- 13 listopada (poniedziałek), godz. 16 – dzielnica Bielszowice - Dom Kultury przy ul. Kokota 170,
- 14 listopada (wtorek), godz. 16 – dzielnice Czarny Las i Wirek – salki parafii pw. Ducha Św. przy ul. Cynkowej 22.

Następnie powstaną ostateczne koncepcje zagospodarowania wymienionych miejsc wraz z szacunkowymi kosztorysami. Raport końcowy, zawierający koncepcje, podsumowanie spotkań i płynące z nich wnioski ma zostać opublikowany w grudniu br.

Źródło: UM


Komentarze


31-10-2023, 17:49
hanys napisał(a):

czy nie ma innych poczenych miejsc niz zielncy paranoja park jest w chorzowie z atrakcjami a tu same planty na ktorym nawet nie mozna paierosa zapalic ludzie zrobcie cos z bylą telekomunikacja na ul brata alberta z szpialem to juz tylko wysadzić i sprzedać inwestorom w centrum wirku przy głownej ulicy