Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Konferencja o górnictwie

29-11-2017, 10:25 Agnieszka Lewko

Uroczysta konferencja podsumowująca projekt Erasmus+ odbyła się w ubiegły wtorek (28.11) w Zespole Szkół nr 5. Wcześniej uczniowie kierunku górniczego pojechali na miesięczne praktyki zawodowe do Niemiec, kształcące ich w branży mechanicznej i ślusarskiej.

-Szkoła,  zamyka dzisiaj projekt Erasmus+, który odbył się pod hasłem „Mechanik i ślusarz alternatywą dla zagrożonego bezrobociem zawodu górnika w Rudzie Śląskiej" i objął organizację zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w kierunku technik górnictwa podziemnego - tłumaczy Teresa Isakiewicz, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5. - Dlatego naszym zamysłem jest, aby ta  konferencja stała się pretekstem do dyskusji nad zasadnością kształcenia w zakresie górnictwa - dodaje.

Konferencja składała się m. in. z prezentacji multimedialnej, wykładu profesora Piotra Strzałkowskiego na temat górnictwa, panelu dyskusyjnego, wystawy fotograficznej oraz wręczenia certyfikatów i Europassów.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, absolwenci  kierunku technik górnictwa podziemnego i pracownicy szkoły.  


Komentarze