Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

KOMPUTERY DLA SZKOŁY

06-12-2011, 17:37 Wioletta Tkocz

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. H. C. Hoovera w dniu św. Mikołaja otrzymał prawdziwie mikołajkowy prezent.

Od firmy Drogopol uczniowie dostali 15 komputerów najnowszej generacji. Ten dar na ręce dyrektora szkoły Józefa Sarka i jego zastępczyni Izabeli Waliczek złożyli: prezes firmy Drogopol Stanisław Waszkiewicz i prezydent Grażyna Dziedzic. Drogopol to firma, która wykonuje największe inwestycje drogowe w regionie śląskim. Obecna jest także w naszym mieście. Obecnie pracuje przy budowie drogi N –S i odbudowie ul. Bielszowickiej. Niebawem będzie remontowała ul. Kokota. Prezes Waszkiewicz zwrócił się do prezydent Grażyny Dziedzic o wskazanie placówki, której mógłby podarować komputery.


- Wskazałam na Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. H. C. Hoovera ponieważ obserwuje się w niej stały wzrost uczniów. Uczy się tutaj młodzież nie tylko z Rudy Śląskiej, ale też z Zabrza, Bytomia i Piekar Śląskich. Dyrektor zwrócił się do nas z prośbą o dofinansowanie zakupu nowych komputerów i teraz dzięki firmie Drogopol możemy tę prośbę spełnić. W szkole trzeba też wyremontować boisko ,mam nadzieję, że uda nam się znaleźć sponsora – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.


Nowe komputery wzbogacą pracownię informatyczną, z której będzie mogła korzystać młodzież gimnazjalna i licealna. Uczniowie Hoovera nie kryli radości z takiego prezentu,  rewanżując się  gościom dyplomem ze słowami podziękowania.


Komentarze