Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Komisarz miasta: Decyzji kadrowych nie będzie

04-07-2022, 13:28 Joanna Oreł

1 lipca powołany został komisarz Rudy Śląskiej, który do czasu rozstrzygnięcia wyborów na prezydenta, będzie rządził miastem. Obowiązki prezydenta Rudy Śląskiej pełni Jacek Morek - w pierwszej kadencji śp. prezydent Dziedzic był on wiceprezydentem miasta, a następnie prezesem Aquadromu.

- Obejmuję urząd, który znam. Miasto i potrzeby mieszkańców także znam, a urzędnicy znają mnie osobiście. Najważniejsze sprawy to objąć to, co w tej chwili zastaliśmy i przygotować miasto do wyborów - powiedział w poniedziałek (4.07) podczas swojej pierwszej konferencji prasowej komisarz Jacek Morek. - (...) Nie spodziewam się, żeby zapadły jakieś kluczowe decyzje kadrowe. Oczywiście zapoznam się z dokumentami, które znajdują się w magistracie. Na pewno poprzeglądam wszystkie audyty, które są najbardziej bieżące - zapowiedział. Na pytanie dziennikarzy o to, czy sam będzie kandydował w wyborach na prezydenta miasta, stwierdził: - Szanowni mieszkańcy, nie zobaczycie mnie na listach wyborczych.

Jacek Morek najpierw (od 1997 roku) pracował w rudzkim Urzędzie Miasta, później został zastępcą prezydent Grażyny Dziedzic podczas jej pierwszej kadencji. Zajmował się sprawami infrastruktury, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Natomiast w 2014 roku został prezesem rudzkiego Aquadromu. Pełnił tę funkcję do 2016 roku, a do 2018 roku pracował w rudzkim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Komisarz Rudy Śląskiej jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Jacek Morek jako komisarz miasta będzie pełnił obowiązki prezydenta Rudy Śląskiej do momentu przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Ich datę wstępnie wyznaczono na 11 września. Decyzję o wyborze komisarza podjął premier Mateusz Morawiecki na wniosek wojewody. - Pan premier podjął decyzję zgodnie ze swoimi prerogatywami, więc trzeba ją zaakceptować. Jest to ciekawy wybór. Mieliśmy okazję z panem Jackiem Morkiem kilka lat temu współpracować. Bardzo miło wspominam tamten czas, więc mam nadzieję, że pan komisarz sprawnie przeprowadzi miasto przez ten okres przejściowy do wyborów, które wyłonią nowego prezydenta - komentuje wybór komisarza Krzysztof Mejer, pierwszy zastępca miasta podczas prezydentury śp. Grażyny Dziedzic. - Jesteśmy po pierwszych spotkaniach, gdzie przekazałem panu komisarzowi podstawowe informacje na temat tego, co dzieje się w mieście. Tak, żeby mógł w sposób naturalny wdrożyć się w tematy, które stoją przed nim, a tych jest sporo - dodaje.


Komentarze


04-07-2022, 15:39
Zorro napisał(a):

Facet znalazł Fuchs na 3 mg i tyle. Na pewno będzie czyścił przedpole dla kandydata PiS. Trzeba zrobić wszystko by nie oddać im miasta.