Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Koło PO znów działa

17-12-2020, 08:26 Joanna Oreł

Platforma Obywatelska „odrodziła się” w Rudzie Śląskiej. Niedawno wybrany został zarząd rudzkiego koła PO. Tyle że póki co żaden rudzki radny nie zdecydował się na powrót w jego szeregi.

W nowym kole działa ok. 40 członków, przewodniczy mu radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, a jej zastępcami zostali Wojciech Koźlik, Leszek Nowociński oraz Adam Wodarski. – Teraz już po wyborze zarządu mogą i zapisują się kolejni członkowie. Koło rośnie w siłę, powoli zbliżamy się do 50 osób. Jestem przekonana, że zbudujemy je na miarę potrzeb naszego miasta. Aktywne, energiczne i podejmujące współpracę – wylicza Urszula Koszutska.

Chociaż koło PO znów działa w Rudzie Śląskiej, to jednak bez żadnego przedstawiciela w rudzkiej Radzie Miasta. Na powrót nie zdecydowała się m.in. przewodnicząca Aleksandra Skowronek. – Zdobycie realnego wpływu przed nami. Zdajemy sobie sprawę, że po rozwiązaniu PO radni czuli się zdezorientowani, jednak liczymy, że w najbliższym czasie podzielą nasze idee oraz wartości i dołączą do PO w Rudzie Ślaskiej. Poza tym realny wpływ to nie tylko ten w Radzie Miasta, to także współpraca z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i mieszkańcami w tych tematach, które ich nurtują – uważa przewodnicząca rudzkiego koła PO. – Jesteśmy w procesie tworzenia, kształtowania i wzmacniania nowych struktur PO w mieście. Koło PO powstało niedawno, dość szybko się uformowało, a jego członkowie są chętni do podejmowania działań. Uważam, że rozwija się dobrze, dzięki osobom, które się zaangażowały w jego tworzenie. Zatem dziękuję wszystkim tym, którzy nam zaufali. Bez tego zaufania niewiele by nam się udało. Obiecuję, jako przedstawiciel koła, rzetelną pracę zgodną z sugestiami wszystkich jego członków, jednocześnie biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców Rudy Ślaskiej. Jesteśmy partią demokratyczną i zakładamy w naszych relacjach wzajemne słuchanie się oraz rozmowy, nawet te najtrudniejsze. Obserwując aktualną scenę polityczną, gospodarczą i społeczną naszego państwa, przypuszczam, że takich będzie wiele – dodaje.

Czy to oznacza na przykład współpracę z obecną prezydent miasta Grażyną Dziedzic i koalicję popierającą władze? Przypomnijmy przecież, że rudzkie koło PO zostało rozwiązane przez władze partii na Śląsku m.in. z powodu konfliktu pomiędzy prezydent a rudzkim kołem PO. „Niechęć” do obecnych władz sprawiła, że w Radzie Miasta utworzyła się nieformalna koalicja PO i PiS. – Zamierzamy współpracować z każdym podmiotem, który ma na celu rozwój miasta i realne reagowanie na potrzeby lokalnego środowiska. W tej współpracy istotne będzie myślenie i działanie bliskie Platformie Obywatelskiej, czyli takie, które wspiera samorządność, demokrację, sprawiedliwość społeczną i trójpodział władzy. Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy mają odwagę do walki z panoszącym się złem, kłamstwem i szkodliwą propagandą – twierdzi Urszula Koszutska.


Komentarze


21-12-2020, 11:06
D68 napisał(a):

łachudry...