Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejne wiaty do wymiany

14-12-2018, 13:08 Joanna Oreł

Trwa wymiana kolejnych wiat przystankowych w naszym mieście. W ubiegłym roku pojawiło się osiem nowych zadaszeń, w tym roku podobnie. Konstrukcja wiat jest identyczna i również na niektórych z nich pojawiły się grafiki nawiązujące do charakterystycznych miejsc w Rudzie Śląskiej.

Mieszkańcy naszego miasta zainteresowali się wiatami, a raczej ich brakiem. - Niedawno z przystanków w Chebziu przy pętli tramwajowej zniknęły wiaty na przystankach w jedną i w drugą stronę. Czy wiadomo, dlaczego je zlikwidowano? - zapytał nas kilka tygodni temu pan Mirosław, mieszkaniec Nowego Bytomia.

Okazuje się, że demontaż wiat był związany z ich wymianą. W sumie w tym roku w całym mieście wymieniono osiem wiat. Jest to kontynuacja inwestycji z ubiegłego roku, kiedy także pojawiło się osiem nowych wiat. Wszystkie one mają ponad pięć metrów wysokości i wykonane są ze szkła hartowanego. Ponadto na ściankach niektórych wiat umieszczono znane i rozpoznawalne miejsca w Rudzie Śląskiej. Takie grafiki pojawiły się w ramach tegorocznej wymiany na obydwu przystankach Chebzie Rondo, Godula-Plac Niepodległości (kier. Chebzie, Pl. Niepodległości), Nowy Bytom-Czarny Las (kier. Wirek, ul. 1 Maja), Nowy Bytom-Centrum (kier. Świętochłowice, ul. Chorzowska) oraz Nowy Bytom-Czarny Las (kier. Wirek, ul. 1 Maja). Nowe wiaty w tym roku powstały ponadto na przystankach: Nowy Bytom-Czarny Las (kier. Ruda, ul. 1 Maja), Godula-Plac Niepodległości (kier. Ruda, Pl. Niepodległości), Godula-Plac Niepodległości (kier. Chebzie, Pl. Niepodległości), a także Bielszowice-Kopalnia (kier. Wirek, ul. Kokota).

Czy jest szansa na to, że na kolejnych przystankach autobusowych także pojawią się nowe wiaty? - Wymiana wiat jest uzależniona od kwoty zarezerwowanej w uchwale budżetowej – odpowiada Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.


Komentarze