Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kochłowickie bolączki

18-04-2012, 13:37 Monika Herman - Sopniewska

Spotkanie władz miasta z mieszkańcami Kochłowic cieszyło się dużym zainteresowaniem. Rozpoczęła je prezydent Grażyna Dziedzic, która krótko nakreśliła obecną sytuację Rudy Śląskiej. Mówiła o poprawie sytuacji finansowej i planach inwestycyjnych miasta.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się temat powstania Aquadromu, który ma ruszyć we wrześniu tego roku. Mieszkańców interesowały działania marketingowe jakie są podejmowane w celu promocji tej inwestycji. Prezes spółki Park Wodny Ewa Truchan odpowiadała:

- Obiekt będzie reklamowany. Wykorzystamy w strategii marketingowej centralne położenie Rudy Śląskiej i dobre drogi, którymi łatwo będzie można dojechać do naszego parku wodnego. W odpowiednim czasie ta kampania reklamowa ruszy, na razie skupiamy się na samej budowie inwestycji – mówiła Truchan.

Zaraz po tym temacie pojawił się temat basenu na Zdeblu.

-  Co dalej z nim będzie? – pytali mieszkańcy.

- Koszt remontu przewyższa wartość obiektu. Aquadrom będzie uruchomiony 1 września i to na tej inwestycji się skupiamy. Myślę jednak, że miasto dofinansuje bilety dla mieszkańców, którzy z parku wodnego będę chcieli korzystać – obiecała prezydent Dziedzic.

Mieszkańcy zgłaszali również wiele problemów z drogami gruntowymi, którym doraźne naprawy niewiele pomagają. Tutaj pojawił się problem kwestii własności, gdzie nieuregulowany stan prawny uniemożliwia szybką naprawę dróg. Prezydent Dziedzic zapewniła jednak, że likwidacja lub naprawa dróg gruntowych to jedna z najważniejszych pozycji w tegorocznym budżecie miasta.

 - Dajcie mi państwo tylko trochę czasu, bo nie zrobimy wszystkiego naraz – uspokajała mieszkańców.

Jeden z mieszkańców pytał o plany likwidacji SP nr 21.

- Nigdy nie było takiego zamiaru, szkoła nie będzie likwidowana – usłyszano zapewnienia.

Dużo czasu poświęcono również podwyżkom wody.

- Dlaczego tak drogo jest w naszym mieście? – gorączkowali się mieszkańcy.

Mieszkańcy pytali również, czy w przyszłym roku można spodziewać się kolejnej podwyżki. Prezydent Dziedzic zapewniła, że jeśli podwyżka będzie to miasto dopłaci do ceny wody tak jak robię to inne miasta np. Dąbrowa Górnicza, czy Sosnowiec.

Na spotkaniu padały również pytania do straży miejskiej o porządek w mieście, działalność grafficiarzy i parkowaniu na zieleńcach. Pojawił się również problem braku miejsc parkingowych.

Spotkanie przebiegało jednak spokojnie, wielu mieszkańców wyszło z niego zadowolonych. Kolejne już dziś o godz. 17 w ROD „Sielanka” w Bykowinie.

 
Komentarze


19-04-2012, 20:04
Kochlowiczanin napisał(a):

Prezydent G.Dziedzic spotkala sie z mieszkancami Kochlowic drugi raz w ciagu 11 m-cy,mile witana,wielokrotnie nagradzana oklaskami. Poprzednik nie mial odwagi ani raz spotkac sie z mieszkancami w naszej dzielnicy,pozostala do niego nie tylko pogarda lecz i pytanie o rozliczenie go z jego "dzialalnosci". Pani Prezydent -Kochlowiczanie byli,sa i beda z Pania i za Pania.