Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kochłowice dzielą się jedzeniem

22-01-2018, 15:27 Agnieszka Lewko

„JadłoDzielnia”  od soboty (20.01) służy już mieszkańcom Kochłowic. To miejsce, w którym każdy rudzianin może zostawić zbędne produkty żywnościowe, a potrzebujący może z nich skorzystać.

- Jeszcze dwa miesiące temu „JadłoDzielnia” była tylko marzeniem. Jednak teraz, po wielu trudach i staraniach, udało się i „JadłoDzielnia” cieszy oczy mieszkańców Kochłowic - mówi Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska”. - Trudno w to uwierzyć, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób powstało to magiczne miejsce. Mało tego, zbiórka pieniędzy na lodówkę miała ruszyć wiosną,  a tu lodówka też już jest. Zrobiliśmy też dach, napis, zagospodarowanie terenu i nasza budka nabrała kolorów. To będzie zielony punkt #KochLove - dodaje.

„JadłoDzielnia” to niewielkie pomieszczenie, w którym każdy mieszkaniec miasta może zostawić zbędne jedzenie, którego ma nadmiar w swoim domu, natomiast potrzebująca osoba może z tego skorzystać i wziąć to, czego potrzebuje. Poza tym akcja będzie także działać także na zasadzie wymiany.

- Ten pomysł został pozytywnie odebrany przez mieszkańców, co nas bardzo cieszy, bo to znak, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń i pomysłów - stwierdza Rafał Wypior.


Komentarze