Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kobiece rozmowy

23-10-2019, 13:05 Joanna Oreł

Działania na rzecz seniorów i budowanie relacji z mieszkańcami - te dwa tematy zostały poruszone podczas Kobiecego Forum Samorządowego, które odbyło się w naszym mieście 24 i 25 października. Przed dwa dni panie z całej Polski wymieniały się swoimi doświadczeniami oraz sprawdzonymi praktykami.

Kobiece Forum Samorządowe skupia panie, które pełnią funkcję wójtów, burmistrzów oraz prezydentów lub są zastępcami, czy przewodniczącymi rad miast oraz gmin. - Działamy po to, żeby wzajemnie się inspirować i podejmować działania, czy przenosić dobre praktyki, które się sprawdzają. Każde nasze spotkanie jest poświęcone innemu tematowi. Jednak oprócz przekazywania wiedzy merytorycznej staramy się, aby podczas forum nie zabrakło czasu na dyskusję oraz zastanowienie się nad problemami, jakimi zajmują się samorządy - podkreśla Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, przewodnicząca Kobiecego Forum Samorządowego oraz wiceprzewodnicząca Związku Gmin Wiejskich RP, przy którym działa forum.

Tym razem panie spotkały się w Rudzie. Podczas dwudniowego forum poruszono m.in. tematykę seniorów i dedykowanych im kart oraz kontaktów z mieszkańcami. - Wiemy, że niektóre województwa wprowadziły taką kartę i zastanawiamy się, jak sprawdzają się te rozwiązania. Ponadto rozmawiamy na temat zagospodarowania czasu wolnego seniorów oraz ich wspierania - mówi Anna Grygierek. - Równie ważny jest kontakt z mieszkańcami i chcemy dążyć do tego, żeby był on jak najlepszy, także za pośrednictwem mediów i przekazywania czytelnych komunikatów - dodaje.


Komentarze