Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kiedy ul. Piastowska będzie przejezdna?

03-07-2019, 11:03 Joanna Oreł

Przebudowa ulicy Piastowskiej to niewątpliwie jedna z najbardziej odczuwalnych dla mieszkańców inwestycji ostatnich lat. Bo też i zakres prowadzonych prac jest bardzo szeroki. Jak długo jeszcze potrwa remont, który na szczęście przebiega zgodnie z planem i co jeszcze pozostało do zrobienia?

Aktualnie w Rudzie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, a także przebudową sieci uzbrojenia podziemnego na odcinku ulicy Piastowskiej od ulicy Sprusa do ulicy Matejki włącznie. – Po wykonaniu robót związanych z budową i przebudową uzbrojenia podziemnego zostanie na tym odcinku wykonana konstrukcja drogi i ułożona warstwa z betonu asfaltowego, a prace kanalizacyjne przesuną się na kolejny fragment drogi – zapowiada Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego Urzędu Miasta.

By ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców ulicy Piastowskiej oraz dla kierowców, prace prowadzone są etapowo na poszczególnych odcinkach drogi. – Objazdy na ulicy Piastowskiej są wprowadzane i zmieniane na bieżąco wraz ze zmianą frontu robót. Wprowadzenie stałej organizacji ruchu będzie możliwe w momencie ukończenia wszystkich robót drogowych oraz wykonania oznakowania poziomego i pionowego – mówi Adam Nowak.

Dobra informacja jest taka, że prace mają zakończyć się zgodnie z terminem. W umowie z miastem został on ustalony na 6 marca 2020 roku. – Wykonawca zapewnia, że termin ukończenia realizacji zadania nie jest zagrożony – twierdzi Adam Nowak. Dodajmy, że w ramach przebudowy m.in. powstanie nowa nawierzchnia oraz zlikwidowane zostanie torowisko po dawnej linii tramwajowej nr 18. Ponadto utworzone zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i postojowe. Powstanie również nowe oświetlenie


Komentarze


05-07-2019, 09:08
Lady napisał(a):

Co dzień to gorzej nie można dojść z przystanku do domu wszędzie stoją koparki parę razy musiałam iść środkiem ulicy może jakiś urzędnik przyjechał y to sprawdzić a przejście w obcasach graniczy z cudem. Skrzydelek niestety nie posiadam tragedia.