Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Kapsuła na pół wieku

10-05-2023, 13:05 Joanna Oreł

Listy skierowane do przyszłych pokoleń, napisane przez uczniów każdej klasy, samorząd uczniowski, wolontariuszy, Radę Rodziców, dyrekcję oraz władze Rudy Śląskiej, a także pendrive z filmami z życia szkoły – m.in. te rzeczy znalazły się w kapsule czasu, która wmurowana została na placu budowy nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielszowicach.

– Przekazałem w liście umieszczonym w kapsule czasu, że Ruda Śląska jest pięknym miastem i że ma duże możliwości rozwoju oraz liczę na to, że pokazując, jak jest teraz, ci którzy otworzą tę kapsułę, będą mogli sobie porównać, jak miasto rozwinęło się przez 50 lat Robimy wszystko, żeby stworzyć te możliwości rozwojowe – mówi prezydent miasta Michał Pierończyk.

Wmurowanie kapsuły odbyło się na placu budowy po akademii szkolnej oraz wystąpieniu gości. Jej włożenia dokonał jeden z uczniów SP nr 17. Symboliczna kapsuła ma zostać otwarta dopiero za 50 lat przez przyszłych uczniów oraz kadrę szkoły. – Długo myśleliśmy nad tym, co chcielibyśmy przekazać naszym koleżankom i kolegom z przyszłości. Ostatecznie każda klasa napisała list, opisując powszedni dzień z życia ucznia. Oprócz tego mamy kilka listów, które zostały napisane przez nasze wolontariuszki oraz przez samorząd uczniowski. Znalazł się tam też pendrive, na którym umieściliśmy kilka filmików nakręconych przez dzieci – podsumowuje Agata Ociepka, dyrektor SP nr 17 w Bielszowicach.


Komentarze