Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kaplica już poświęcona

25-06-2018, 13:37 Agnieszka Lewko

W sobotę (23.06) ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc poświęcił kaplicę Brata Alberta, która znajduje się   zabytkowym osiedlu robotniczym Kaufhaus. Nowo poświęcona kapliczka usytuowana została w budynku, w którym znajduje się również kuchnia i świetlica środowiskowa.

Możemy powiedzieć, że dzisiaj Chrystus niejako przeprowadził  na Kaufhaus, aby tutaj zamieszkać pomiędzy wami, w tej kaplicy. Ma tutaj „swoich ludzi”, którzy tę troskę Pana Boga potrafią przemienić w charytatywny czyn – powiedział do wiernych arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Kaplica na zabytkowym osiedlu powstała w ramach programu „Światło w familoku”. – Postanowiliśmy razem z proboszczem poprosić ks. arcybiskupa o zgodę na stworzenie tu kaplicy. Metropolita katowicki zgodził się nie tylko na kaplicę, ale także na tabernakulum oraz na stałą obecność tutaj Pana Jezusa. Dlatego też ofiarował nam tabernakulum. Wspólnym wysiłkiem Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej udało nam się wszystko przygotować i urządzić – podkreślił ksiądz Tomasz Koryciorz.

Kaplica, która powstała na Kaufhauzie ułatwi w szczególności starszym mieszkańcom osiedla udział we mszy świętej. Mieszkańcy tej części miasta, aby dotrzeć do kościoła pw. św. Pawła Apostoła, który znajduje się na rynku, muszą pokonać znaczną odległość.  


Komentarze