Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kadencja młodych podsumowana

29-09-2017, 10:12 Agnieszka Lewko

Dwadzieścia sześć młodych osób o głowach pełnych pomysłów oraz chęci do działania i niespożytej energii podsumowało dwa lata działalności. Podczas czwartkowej (28.09) sesji Młodzieżowa Rada Miasta zakończyła VII kadencję, w czasie której odbyło się 17 posiedzeń i podjętych zostało 15 uchwał.

– Były to bardzo pracowite dwa lata. Przez ten czas musieliśmy się dobrze poznać i stworzyć zgrany zespół, żeby dobrze funkcjonować. Z całą pewnością pełnienie funkcji przewodniczącego oraz w ogóle przynależność do Młodzieżowej Rady Miasta to bardzo ciekawe doświadczenie, które polecam każdemu – zaznaczył Michał Kubis, dotychczasowy przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. – Nasza współpraca przebiegała dobrze, a radni angażowali się we wszystkie projekty. Teraz łezka kręci się w oku, że to już minęło i że teraz będziemy musieli się rozstać. Ale jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy, bo wszystkie nasze założenia udało się zrealizować – dodał.

Podczas dwuletniej kadencji MRM przeprowadziła wiele akcji i działań mających na celu m.in. odkrywanie młodych talentów, wspieranie artystów, edukację i promocję zdrowego stylu życia oraz pomoc potrzebującym. Za te wszystkie działania oraz zaangażowanie w życie miasta podziękował młodym radnym wiceprezydent Rudy Śląskiej. – Dziękujemy Wam za to, co zrobiliście i za to, że chce Wam się działać. Mam nadzieję, że nadal będziecie dążyć w kierunku, który sobie wybraliście. Idźcie do przodu i rozwijajcie się. Sięgajcie po nowe wyzwania. Życzę Wam, żebyście dalej byli aktywni, dalej próbowali. Żyjecie w ciekawych czasach, macie wiele możliwości działania. Wykorzystajcie tę szansę – powiedział Krzysztof Mejer.


Komentarze