Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Jubileuszowy program zrealizowany !

19-06-2015, 20:47 Magdalena Szewczyk

Szkoła Podstawowa nr 14 wyszła z inicjatywą, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” wspomogło całe przedsięwzięcie. Tak zrodził się program, którego udało się zrealizować, pomagając przy tym wielu młodym uczniom bielszowickiej „podstawówki”. W piątek, 19 czerwca, w Domu Kultury w Bielszowicach odbyła się konferencja podsumowująca projekt unijny „Uczę się i pomagam” będący efektem pracy dwóch partnerów. Całość zbiegła się z obchodami 10 – lecia istnienia Stowarzyszenia „Przystanek”.

- Od wielu, wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Przystanek”. Kiedy podzieliłam się z panią prezes moimi pomysłami, zadzwoniła już na następny dzień i zaproponowała pomoc. Tak narodził się nasz projekt. Jego głównym celem było wyrównanie szans edukacyjnych 50 uczniów naszej szkoły, poprzez realizację programu rozwojowego – tłumaczyła Ewa Stepuch, dyrektor SP 14.

W ramach programu w szkole odbyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci. Zorganizowano także zajęcia z metod i technik uczenia się czy warsztaty edukacyjne.

- Jeśli mowa naszej roli w projekcie, to mieliśmy dwa zadania : organizację zajęć z wolontariatu oraz wizyty studyjne, obejmujące ciekawe wycieczki. Dla dzieci była to wielka okazja do zobaczenia ciekawych miejsc, a z punktu widzenia rozwoju młodych takie elementy są bardzo ważne – dodała Joanna Golicz, prezes stowarzyszenia. 


Komentarze