Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Jubileusz krwiodawców

26-08-2012, 15:54 Michał Ciastoń

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK „Halemba” założony został w 1967 roku. Już 22 października – będzie on świętował swoje 45. urodziny. Z tej okazji zarząd klubu postanowił uhonorować osoby wspierające jego działalność, a przede wszystkim samych krwiodawców.

- Naszym pomysłem były medale i idea ta okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Stanisław Michalski, prezes klubu HDK przy KWK Halemba.

 - Specjalnie zaprojektowane medale zostaną wręczone regularnym krwiodawcom oraz sponsorom, którzy wspierają naszą działalność. Każda osoba, która oddaje krew regularnie, otrzyma odpowiednie odznaczenie. Krwiodawcy mogą zakupić również koszulki z logo naszego klubu za niewielka kwotę 12 złotych. To wszystko dzięki sponsorowi – firmie odzieżowej z Kielc, która wspiera nas charytatywnie. Zostaną przydzielone również inne odznaczenia ze strony Polskiego Czerwonego Krzyża – dodaje Michalski.

Program październikowego jubileuszu klubu jest  urozmaicony. Najpierw odbędzie się msza święta w kościele, potem nastąpi przemarsz do hali sportowej MOSiR –u. Tam rozpocznie się akademia i wprowadzenie sztandaru. Po akademii zagrają zespoły muzyczne, a zabawa ma trwać do białego rana. Rano delegacje z całej Polski, z zaprzyjaźnionych klubów będą zwiedzały kopalnię, później zostaną wręczone im dyplomy z podziękowaniami oraz specjalny certyfikat zejścia na 1300 metrów pod ziemię. Dla wielu będzie to na pewno wielkie przeżycie, stąd pomysł na pamiątkę w postaci certyfikatu.  Niestety, jeśli chodzi o fundusze, nie na wszystkie atrakcje  jak na razie znalazły się pieniądze. Krwiodawcy czekają na kolejnych sponsorów.

 

 

 

 

 

 


 

 


Komentarze