Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Języki obce nie są im straszne

26-10-2017, 21:26 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Tydzień Języków Obcych to akcja, która już po raz kolejny odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje zdolności językowe, ale także mogli poznać kulturę, tradycję oraz rożne ciekawostki związane z poszczególnymi krajami.

  - Nauka języków obcych to nie tylko czytanie podręczników i odrabianie zadań z gramatyki. Naprawdę ważne jest, by uczniowie zrozumieli kulturę i zwyczaje, które panują w krajach, w których używa się języków, których się uczą - tłumaczy Joanna Szczygieł, nauczycielka języka angielskiego w ZSP nr 2. - Nasza impreza jest przedsięwzięciem, które naprawdę dobrze się sprawdza – nie tylko młodzież świetnie bawi się podczas Tygodnia, na przykład przygotowując scenki rodzajowe, ale także wiele dowiaduje się o krajach europejski - dodaje.

W tym roku w rudzkiej „Dwójce” zorganizowano konkurs na najlepszy skecz pt. „Pierwsza randka”, sympatycy języka francuskiego mogli sprawdzić się podczas dyktanda  z poezji, a uczniowie, dla których niemiecki alfabet to pestka, mogli zaprezentować się w konkursie „Pokaż swój niemiecki”. Szczególną popularnością cieszyła się olimpiada z języka angielskiego. Podczas tego konkursu pojawiło się tak wielu uczniów, że uczestników trzeba było podzielić pomiędzy różne sale lekcyjne. ZSP nr 2 kształci m.in. w kierunku turystycznym, dlatego rudzcy globtroterzy w środę przedstawiali prezentacje na temat europejskich krajów. Organizowane były także warsztaty ekonomiczne prowadzone w języku angielskim.

W czwartek (26.10) odbył się natomiast wielki finał całego tygodnia, podczas którego wręczono nagrody i zaprezentowano zwycięskie prace. 

- Podczas ogłaszania wyników, emocje porównywalne były do finałów niejednego  telewizyjnego show, a radość nagrodzonych okazała się tak wielka, że udzieliła się nawet tym, którzy tego roku na podium stanąć nie mogli! Tydzień Języków Obcych znów okazał się strzałem w dziesiątkę. Szkoda tylko, że na następny taki Tydzień trzeba czekać kolejny rok! - mówi Patryk Obarski, uczeń ZSP nr 2.


Komentarze