Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Języki nie są im obce

26-04-2017, 21:49 Agnieszka Lewko

Młodzi rudzianie po raz kolejny udowodnili, że języki obce nie sprawiają im żadnego kłopotu! Na scenie Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert finałowy XV Rudzkiego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej, zaprezentowali swoje talenty wokalne oraz recytatorskie, a także odebrali nagrody.

- Piętnaście lat temu wpadliśmy na pomysł zorganizowania takiego festiwalu, ponieważ zobaczyliśmy, że bardzo wielu młodych ludzi ma talent językowy i lubi uczyć się języków, a poza tym śpiewać i recytować, dlatego połączyliśmy języki obce z talentami artystycznymi i powstał właśnie ten konkurs. Dzisiaj świętujemy okrągły, bo już piętnasty jubileusz i bardzo się cieszymy, że trwa już tyle lat - podkreślił Wojciech Kołodziej, dyrektor Gimnazjum nr 9.

W konkursie wzięło udział  385 uczestników  z 32 rudzkich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie recytowali i śpiewali w 4 językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim.

- Wśród uczestników konkursu jest wielu takich, którzy są wierni konkursowi od pierwszej edycji, podczas kolejnych etapów edukacji. To dało nam organizatorom możliwość obserwacji ich rozwoju osobowościowego i artystycznego - powiedziała Halina Woźniak, jedna z organizatorek konkursu.


Komentarze