Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jednokierunkowa ulica Kościuszki

10-07-2019, 13:17 Joanna Oreł

Samochody jadące pod prąd, jedni kierowcy zdezorientowani, a ci jadący z naprzeciwka – poirytowani. Delikatny chaos drogowy zapanował 26 czerwca na ulicy Kościuszki w Nowym Bytomiu, bo właśnie w tym dniu wprowadzono tam ruch jednokierunkowy.

Jednak tak naprawdę chaos na ulicy Tadeusza Kościuszki panował już wcześniej. Droga w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, po jej obydwu stronach parkują kierowcy (na parkingu oraz wzdłuż chodnika), a ponadto znajduje się tam postój taksówek. Do tego ruch jest spory, bo kierowcy, chcąc ominąć skrzyżowanie ulic Niedurnego, Chorzowskiej i Czarnoleśnej, jadą na skróty właśnie ulicą Kościuszki. Z racji tego, że droga ta znajduje się w centrum, również ruch pieszych jest wzmożony.

To wszystko sprawia, że będąc na ul. Kościuszki, warto mieć oczy dookoła głowy. Zresztą głosy mieszkańców mówią same za siebie. – W ciągu kilku ostatnich lat docierały do Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta interwencje mieszkańców i użytkowników ul. Tadeusza Kościuszki dotyczące ograniczonej możliwości swobodnego i płynnego ruchu dwukierunkowego w ciągu tej ulicy – wyjaśnia Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu.

W końcu więc padła propozycja, by na ul. Kościuszki wprowadzić ruch jednokierunkowy (od ulicy Wojska Polskiego w kierunku ulicy Niedurnego). – Wprowadzone rozwiązanie pozytywnie zaopiniowała Komisja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – dodaje Adam Nowak.


Komentarze