Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jak minęła sylwestrowa noc w Rudzie Śląskiej?

02-01-2019, 11:57 admin

Czas sylwestra i Nowego Roku to okres wytężonej pracy wszystkich służb w tym policji. Rudzcy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Ostatni dzień roku minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej, ewentualnie w sprawach nieporozumień, naruszeń nietykalności i rękoczynów. Dwa zdarzenia zakwalifikowano jako przestępstwa, łącznie policjanci w sylwestrowy wieczór i noworoczną noc interweniowali 79 razy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych, czy incydentów z fajerwerkami.

W jednym przypadku paląca się raca wpadła na balkon, podpalając znajdującą się tam sztuczną choinkę i opony. Na szczęście w mieszkaniu nikogo nie było, a strażacy sprawnie ugasili ogień. Jeden z z mężczyzn, w stosunku do którego interweniowali policjanci został zatrzymany za naruszenie ich nietykalności. W czasie wyprowadzania go z mieszkania, w którym wywołał awanturę, kopał i groził mundurowym. Agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Noworoczny wybryk skończy się dla 47-latka w sądzie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Inny rudzianin, który awanturował się na domówce również trafił do policyjnego aresztu, bo był poszukiwany przez sąd.

Policjanci w sylwestrowy wieczór i noworoczną noc interweniowali 79 razy, z czego 61 razy pomiędzy północą a siódmą rano. Jeśli chodzi o ruch drogowy, podczas sylwestrowo – noworocznej nocy na naszych ulicach doszło do jednej kolizji. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze