Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Integracja na Dzikim Zachodzie

09-09-2018, 13:26 Agnieszka Lewko

W świat Dzikiego Zachodu przenieśli się uczestnicy „Wieczoru Harcerskiego”, który już po raz siódmy odbył się w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie. W piątek (7.09) podopieczni ośrodka, ich rodziny i przyjaciele razem z harcerzami integrowali się przy wielkim ognisku i wspólnej zabawie.

- Spotykamy się już po raz siódmy i wspaniale się bawimy z okazji rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. W tym roku tematem przewodnim jest  „Dziki Zachód".  Zabawy, które zostały przygotowane przez harcerzy i pracowników ośrodka nawiązują do wielu wartości takich jak przyjaźń i odpowiedzialność. Uczą też działania w grupie, ale przede wszystkim sprawiają im dużo radości - zaznaczył Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych. - Wszyscy się tutaj integrują, ale także doświadczają poczucia wspólnoty, współdziałania i budzą w sobie harcerskiego ducha - dodał.

Podczas spotkania w ośrodku rozpalono wielkie ognisko. Zorganizowanych zostało wiele zabaw i gier sprawnościowych, odbyła się gra terenowa w poszukiwaniu gangu „El Guapo”. Nie zabrakło też grillowania.


Komentarze