Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

ING na 5 lat z miastem

03-01-2018, 14:44 UM Ruda Śląska

Do końca 2022 r. obsługę bankową rudzkiego magistratu oraz wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych zapewniać będzie ING Bank Śląski S.A. W sumie jest to ponad 440 rachunków. Dzięki podpisanej dziś umowie bez zmian pozostaną wszystkie dotychczasowe numery kont Urzędu Miasta. Nie zmienią się także rachunki innych jednostek, w tym szkół i przedszkoli. Nowością i dużym udogodnieniem dla mieszkańców będą natomiast dwa nowe opłatomaty w Urzędzie Miasta, dzięki którym będzie można dokonać urzędowych opłat za pomocą karty płatniczej.

Staramy się cały czas ułatwiać mieszkańcom załatwianie różnych spraw w urzędzie miasta. Niedawno wprowadziliśmy elektroniczny system kolejkowy w Wydziale Komunikacji. Pozyskaliśmy także ponad 4 mln zł na rozwój e-usług – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – Natomiast w nowej umowie z bankiem obsługującym miasto zastrzegliśmy uruchomienie dwóch urządzeń, które zainstalowane zostaną w dwóch budynkach Urzędu Miasta. Będzie można za ich pomocą dokonywać niektórych opłat z użyciem karty płatniczej – dodaje.

Opłatomaty, bo o nich właśnie mowa, mają zostać zainstalowane w najbliższych tygodniach. Jeden zlokalizowany zostanie w budynku przy pl. Jana Pawła II, natomiast drugie z urządzeń umiejscowione zostanie w budynku „B” przy ul. Niedurnego.

Korzyści z podpisanej umowy będą także odczuwalne w budżecie miasta, a to wskutek zdecydowanie niższych opłat za prowadzenie rachunków. Umowa z ING Bankiem Śląskim podpisana została na 5 lat - od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2022 r. Przypomnijmy, że dotychczasowa umowa na obsługę bankową wygasła 31 grudnia 2017 r. Przez ostatnie 4 lata również ING Bank Śląski był realizatorem tych usług.

Jak zapowiadają władze miasta w tym kwartale dla mieszkańców przygotowane zostanie jeszcze jedno ułatwienie przy dokonywaniu opłat urzędowych. Chodzi o możliwość zapłaty kartą płatniczą w kasie urzędu miasta. – Finalizujemy właśnie porozumienie z Krajową Izbą Rozliczeniową w sprawie instalacji i obsługi terminali płatniczych. W międzyczasie do nowej funkcji dostosowane już zostało oprogramowanie, z którego korzystają służby finansowe w Urzędzie Miasta - informuje Ewa Guziel, skarbnik miasta.

Aktualnie dla Urzędu Miasta oraz wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych /m.in. MOPS, placówki szkolne i przedszkolne, żłobki, biblioteki i ośrodki kultury/ prowadzonych jest ponad 440 kont. Dzięki podpisanej umowie pozostaną one niezmienione. Średnio w miesiącu dokonywanych jest na nich ponad 37 tys. operacji finansowych. Przy Biurze Obsługi Mieszkańców w budynku Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II od lutego 2014 działa już jeden opłatomat. Nie posiada on jednak funkcji zapłaty kartą płatniczą. Do tej pory mieszkańcy za jego pomocą dokonali blisko 5 tys. transakcji.


Komentarze