Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Informacje z Rudy Śląskiej na WhatsAppie

14-11-2023, 12:55 JO

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na telefon. Teraz użytkownicy mogą śledzić także informacje z Rudy Śląskiej na utworzonym w tej aplikacji kanale. – Aplikację tę posiada większość z nas. Dlatego uważam, że narzędzie to można z powodzeniem wykorzystać do przekazywania mieszkańcom wiadomości o tym, co dzieje się w Rudzie Śląskiej – podkreśla prezydent Michał Pierończyk.

Możliwość tworzenia kanałów to nowa funkcjonalność aplikacji Whatsapp, która dostępna jest w Polsce od kilku tygodni. Pozwala ona twórcom kanałów na przesyłanie użytkownikom wiadomości, zdjęć, czy filmów. Ci z kolei mogą dokonać interakcji za pośrednictwem dostępnych ikon „emoji”. Co ważne, taki sposób komunikacji jest bezpieczny dla użytkowników, gdyż ich numer telefonu, jak i pozostałe dane nie są widoczne dla innych obserwujących oraz dla zarządzających kanałem.

Nowe narzędzie, pozwalające na tworzenie kanałów, dedykowane jest przede wszystkim dla różnego rodzaju organizacji czy klubów sportowych. I to właśnie te ostatnie były inspiracją dla rudzkich urzędników. – Zauważyliśmy, że kluby piłkarskie wykorzystują kanał na WhatsAppie do informowania swoich fanów nie tylko o tym co dzieje się wokół ich ulubionej drużyny, ale także do przekazywania komunikatów o dostępności kas w dniu meczu czy utrudnień w dojeździe do stadionu. To wskazuje uniwersalność tego narzędzia w zakresie komunikowania się z odbiorcą, którą można z powodzeniem przełożyć na grunt miejski – podkreśla Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Za wykorzystaniem WhatsAppa do komunikacji z mieszkańcami przemawia także popularność samej aplikacji. - Jak wskazują różne badania, w Polsce z WhatsAppa korzysta ponad 14 mln osób. Komunikator jest także bardzo popularny wśród seniorów, którzy niekoniecznie wykorzystują inne media społecznościowe – precyzuje Krzysztof Piecha.

Aby korzystać z oficjalnego kanału Miasta Ruda Śląska na WhatsAppie należy posiadać zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu, a także kliknąć w link do kanału. Dalszym krokiem jest zaznaczenie pola „Obserwuj”. Obserwowane kanały wyświetlane są w zakładce „Aktualizacje”. Natomiast aby otrzymywać powiadomienia konieczne jest włączenie tej funkcji dla kanału (symbol dzwonka).

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze