Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Industriada na piątkę!

17-07-2012, 16:46 źródło: GZM

Ponad 62 tysiące osób uczestniczyło w tegorocznej INDUSTRIADZIE.  Zdecydowana większość, bo ponad 70 procent, bardzo dobrze oceniło organizację imprezy., w tym organizację bezpłatnego transportu autobusowego. - Z każdym rokiem INDUSTRIADA zyskuje swoich ambasadorów. Coraz więcej osób bierze udział w imprezie po raz kolejny i coraz więcej chce ją polecać znajomym - podkreślił wicemarszałek województwa śląskiego Jerzy Gorzelik. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podsumował dziś INDUSTRIADĘ 2012.

 Wyniki przeprowadzonych podczas tegorocznej INDUSTRIADY badań pokazują, że organizowane od trzech lat w czerwcu Święto Szlaku Zabytków Techniki jest bardzo dobrze oceniane przez mieszkańców. - Myślę, że można by nam wystawić czwórkę z plusem, a nawet piątkę z minusem - powiedział wicemarszałek Gorzelik.  Tegoroczną edycję Święta Szlaku Zabytków Techniki chwali aż 94 procent uczestników. Nieco ponad 70 procent wystawiło imprezie ocenę bardzo dobrą, a pozostałych 23 procent „raczej dobrą”. Dla porównania w roku ubiegłym INDUSTRIADĘ  „bardzo dobrze” oceniło 55 procent badanych.

 Z roku na rok rośnie również liczba osób, które rozpoznają markę INDUSTRIADA i świadomie uczestniczą w Święcie Szlaku Zabytków Techniki. W roku ubiegłym 66 procent badanych potrafiło spontanicznie wymienić nazwę imprezy, w której uczestniczyli. W obecnym roku było to już 81 procent badanych. Równocześnie z roku na rok INDUSTRIADA przyciąga coraz więcej osób, które nigdy wcześniej nie zwiedzały zabytków techniki. W tegorocznej edycji imprezy  takich osób było 49 procent, a w roku ubiegłym 44 procent.  Warto również podkreślić, że INDUSTRIADA ma coraz więcej wiernych uczestników. W roku 2011 mniej więcej co piąty deklarował, że brał udział we wcześniejszej edycji tej imprezy. W tym roku takich osób było już 37 procent.

Bardzo pozytywnie uczestnicy INDUSTRIADY 2012 ocenili również oferowany im bezpłatny transport. Specjalnie oznakowane „industriadowe” autobusy komunikacji miejskiej kursowały na dwóch liniach. Transport uczestnikom Święta Zabytków Techniki zapewnił Górnośląski Związek Metropolitalny. 40 procent badanych uczestników INDUSTRIADY oceniło organizację tegoż transportu „bardzo dobrze”, a „raczej dobrze” kolejnych 36 procent. Jeszcze lepiej badani ocenili pracę przewodników turystycznych, którzy jeszcze w autobusie opowiadali im o zabytkach techniki, do których autobus dojeżdżał. Prawie 70 procent uważa, że był to bardzo dobry pomysł, a kolejnych 20 procent uznało to za raczej dobre rozwiązanie. Uczestnicy INDUSTRIADY nie mieli również problemów z oznaczeniami przystanków i samych autobusów. Prawie 90 procent nie miało do nich zastrzeżeń. W tym roku z bezpłatnych „industriadowych” autobusów skorzystało ponad 5 tys. osób. -€“ Te dane utwierdzają nas w przekonaniu, że bezpłatny transport autobusowy dla uczestników INDUSTRIADY jest po prostu potrzebny -€“ uważa przewodniczący GZM Dawid Kostempski. Dla porównania w roku ubiegłym autobusem na Szlak Zabytków Techniki wyruszyło nieco ponad 2 tysiące uczestników. Z badań wynika, że w przyszłym roku z tego środka transportu zamierza skorzystać jeszcze więcej osób.

 Tegoroczna INDUSTRIADA swoim zasięgiem objęła w tym roku 36 zabytkowych obiektów w 22 miastach. Dla miłośników zabytków techniki organizatorzy przygotowali 300 godzin różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

INDUSTRIADA 2012 doczekała się również wielu pozytywnych opinii w mediach. W sumie na jej temat pojawiło się 711 publikacji. Najwięcej informacji opublikowano w internecie - 563. W prasie odnotowano 109 tekstów, natomiast w RTV pojawiło się 39 materiałów. Warto podkreślić, że około 56 procent publikacji na temat INDUSTRIADY miało charakter pozytywny, a pozostałe były neutralne. Nie pojawił się ani jeden artykuł negatywny na temat Święta Szlaku Zabytków Techniki. Wartość ekwiwalentu reklamowego dla wszystkich medialnych publikacji na temat INDUSTRIADY 2012 wynosi ponad 3 mln złotych. To oznacza, że wyłożone na organizację imprezy środki - około 2,5 mln złotych z budżetu marszałka województwa śląskiego, zwróciły się z nawiązką.

PS. Tegoroczna Industriada gościła również na wireckim Ficinusie, zabytkowej kolonii robotniczej, wpisanej w poczet Szlaku Zabytków Techniki. 


Komentarze