Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Im szybciej tym lepiej

29-05-2012, 13:00 Robert Dłucik

Liczna grupa przedszkolaków z uśmiechem na buziach i wielkim zapałem tworzy kolorowe rysunki, szybko zmieniając szarą kostkę brukową w świat pełen barw. Obok młodzi koszykarze z gimnazjów oraz szkół średnich rywalizują w turnieju streetballa. Po drugiej stronie rozgrzewają się karatecy w białych kimonach. Za chwilę rozpoczną swój efektowny pokaz. Jak w praktyce stosować sztuki walki zademonstrują również strażnicy miejscy... We wtorek od rana do późnych godzin popołudniowych Tereny Targowe w Wirku tętniły życiem. Tam właśnie zorganizowano tegoroczny Dzień Profilaktyki.

- Chcemy uczyć dzieci zdrowego i trzeźwego stylu życia. Pokazaliśmy im dzisiaj, że można żyć bez alkoholu i bawić sięświetnie. Najważniejsza jest profilaktyka, która w przyszłości zaprocentuje - mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. - Im wcześniej wdrażamy profilaktykę tym jest ona skuteczniejsza, tym łatwiej jest danej osobie stawiać w dorosłym życiu opór różnym pokusom – podkreśla Małgorzata Hoszek, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizatora imprezy. - Mam nadzieję, że dzieci i młodzież wyszły stąd dzisiaj z przeświadczeniem, że można doskonale się bawić bez wspomagania używkami – dodaje.

Ale wtorkowe spotkanie to nie tylko występy, pokazy i dobra zabawa. To również trudny w odbiorze, zmuszający do myślenia spektakl „Katharsis” w wykonaniu uczniów skupionych w projekcie „PaS” (czyli „Profilaktyka a Sztuka”).

Na deser uczestników Dnia Profilaktyki czekał jeszcze koncert rockowego zespołu Ścigani.

 


Komentarze