Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ich misja to wolontariat

08-12-2022, 10:40 Joanna Oreł

Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 17 im. prof. Jana Karskiego w Bielszowicach przyłączyło się do gry Polichrom. Jest to projekt, który wykorzystuje grywalizację w wolontariacie. W ramach tego uczniowie będą realizować trzy duże misje oraz wiele mniejszych wyzwań i szybkich zadań.

Grupa wolontariuszek z klas 6, 7 i 8 z SP nr 17 nazywa się „17 Promieni Dobra”. – Razem chcemy nieść pomoc i wspólnie rozwijać nasze pasje. Cenimy zaangażowanie, współpracę i oddanie. Mamy różne umiejętności i zainteresowania, ale wspólnie się uzupełniamy, dzięki czemu tworzymy wyjątkowy zespół. Jesteśmy zdeterminowane w dążeniu do celu i w pełni gotowe, aby wygrać grę Polichrom oraz szerzyć ideę wolontariatu w lokalnym środowisku – opisują rudzkie wolontariuszki.

– Do tej pory zrobiłyśmy dużo dobrego. Zorganizowałyśmy m.in. pomoc schronisku, kwestę na cmentarzu na rzecz Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej (zebrano 4868 zł), zbiórki dla potrzebujących – dla chorych dzieci oraz pacjentów oddziału paliatywnego rudzkiego szpitala. Obecnie przygotowujemy się do misji zaangażowania całej szkoły do akcji świątecznej – zapowiada Agata Ociepka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej.


Komentarze