Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Humaniści pod okiem UŚ

19-10-2016, 14:53 Joanna Oreł

To pierwsza tego typu klasa i do tego pod wyjątkowym patronatem. Uczniowie licealnej klasy humanistycznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wirku będą rozwijać się pod skrzydłami wykładówców Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Uroczysta inauguracja roku dla klasy I b pod patronatem UŚ odbyła się w środę (19.10.).

Współpraca z „Morcinkiem” ma przede wszystkim pomóc uczniom już teraz w myśleniu o swojej przyszłości oraz o tym, jaki kierunek dalszej nauki chcieliby ubrać. – Naszą ogromną radością było to, że bardzo szybko zapełniliśmy miejsca w tej klasie. Zatem odzew na naszą propozycję był duży. Uzyskaliśmy zapewnienie ze strony Uniwersytetu Śląskiego, że możemy korzystać ze wszystkich zajęć, które odbywają się na terenie uniwersytetu, zarówno jeżeli chodzi o grupy ćwiczeniowe, seminaria, wykłady, jak i konferencje. Uczniowie klasy humanistycznej zostaną objęci także tutoringiem uniwerstyteckim – będą mogli konsultować i pogłebiać swoją wiedzę pod czujnym okiem wykładowców i studentów Uniwersytetu Śląskiego. Jednak nie tylko my będziemy goścmi na terenie wydziału, ale wydział będzie też gościł u nas w ramach wykładów, czy seminariów podczas organizowanych przez nas wydarzeń związanych z naukami humanistycznymi – wylicza Katarzyna Kranz, polonistka w ZSO nr 2.

W uroczystej inauguracji klasy humanistycznej „w Morcinku” udział wziął prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosił wykład „Mamy poglądy czy tylko uprzedzenia? Sprawdzanie za pomocą literatury".


Komentarze