Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Humaniści odwiedzili Morcinka

11-12-2017, 08:53 Agnieszka Lewko

Dni Humanistyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka to już tradycja. W tym roku placówka po raz kolejny gościła pracowników Uniwersytetu Śląskiego, którzy przez dwa dni zapewnili młodym ludziom moc humanistycznych wrażeń.

- Dni Humanistyki odbywają się naszej szkole od wielu lat, ale dopiero od dwóch lat mają szczególną formę, ponieważ są prowadzone przy współpracy z Uniwersytetem Śląskim - tłumaczy  Katarzyna Kranz, nauczycielka języka polskiego w ZSO nr 2 im. G. Morcinka.  - W tym roku pierwszego dnia odbyła się wycieczka do Krakowa dla klas drugich i maturalnych, natomiast w dwa kolejne dni młodzież mogła spotkać się z pracownikami naukowymi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego i wzięli udział w różnych wykładach i warsztatach - dodała.

Podczas spotkań z wykładowcami uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat warstwy dźwiękowej w poezji Gerarda Manleya Hopkinsa oraz rosyjskich memów internetowych w polityce. Dla uczniów przygotowano również warsztaty dotyczące storytellingu, kultury selfie oraz retoryki. Zajęcia poprowadzili: dr hab. Grzegorz Olszański, dr Ewelina Tyc, dr Mikołaj Marcela, dr Ewa Kapela, mgr Jadwiga Maksym-Kaczmarek oraz mgr Marcin Hanuszkiewicz.


Komentarze