Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Harcerski duch odwiedził ośrodek

10-09-2017, 16:37 Agnieszka Lewko

Gra terenowa, przedstawienie, pokazy samochodów służb mundurowych, tor przeszkód, loteria, grill i gaszenie fikcyjnego pożaru - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na podopiecznych Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie. Na terenie placówki odbył się już szósty „Wieczór Harcerski”, który zgromadził dzieciaki, ich rodziców oraz przyjaciół z innych ośrodków.

- „Wieczór Harcerski” organizujemy już po raz szósty i można powiedzieć, że to taka nasza tradycja. W ten sposób chcemy zintegrować osoby niepełnosprawne z rodzicami, pracownikami ośrodka i terapeutami - podkreślił Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych. - W tym roku zaprosiliśmy służby mundurowe. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Przekonają się też, że są to służby pomocne wszystkim ludziom. Każdy może porozmawiać z funkcjonariuszami, zobaczyć, jak wygląda ich sprzęt  - dodał.

Moc atrakcji zapewnili dzieciakom także harcerze, którzy razem z nimi poszukiwali zaginionej królewny Śnieżki podczas gry terenowej oraz zadbali o różne zabawy. Nie zabrakło także loterii, grillowania oraz wielkiego ogniska, które wprowadziło w harcerski klimat.

- Oprócz integracji dzieci i rodzice doświadczają tu wspólnoty i braterstwa, ale też budzą w sobie harcerskiego ducha - zaznaczył Arkadiusz Staisz.


Komentarze