Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Halemba po raz drugi

14-05-2012, 21:15 Robert Dłucik

Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic kontynuuje cykliczne spotkania z mieszkańcami dzielnic Rudy Śląskiej. W poniedziałek po raz kolejny przyjechała do Halemby, by tym razem spotkać się z mieszkańcami tak zwanej „Dwójki”.

 Chodniki i parkingi – tak właściwie można by zatytułować artykuł z tego spotkania. Właśnie kiepski stan osiedlowych chodników oraz zbyt mała liczba miejsc parkingowych powracały w pytaniach halembian, którzy zdecydowali się przyjść do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 9.

 

Mieszkańcy narzekali również na zaniedbane targowisko przy ulicy Solidarności. – Obraz nędzy i rozpaczy – dobitnie stwierdziła jedna z osób zabierających głos. Podobnie wyrażano się także o końcowym przystanku autobusowym w Halembie. – Brakuje porządnych stanowisk, po deszczu pasażerowie po prostu taplają się w błocie – narzekał inny z uczestników spotkania.

 

Temat, który wiąże się z brakiem miejsc parkingowych powrócił także w innym kontekście. – Byłem świadkiem sytuacji, gdy karetka pogotowia nie mogła podjechać pod blok, by szybko udzielić pomocy osobie, która zasłabła. Co by się stało, gdyby na przykład w bloku wybuchł pożar i musiało przyjechać kilka wozów strażackich oraz karetek? – pytał jeden z mieszkańców „Dwójki”.

 

Tradycją spotkań dzielnicowych jest również sprawozdanie pani prezydent z aktualnej sytuacji finansowej miasta oraz planowanych inwestycjach i tradycji tej stało się również zadość w poniedziałkowe popołudnie. Oprócz prezydent Grażyny Dziedzic, w spotkaniu wzięli udział: jej zastępcy Anna Krzysteczko i Jacek Morek, radni dzielnicy Witold Hanke, Kazimierz Myszur i Jan Mucha, komendant Straży Miejskiej Krzysztof Piekarz i prezes spółki Park Wodny Ewa Truchan.


Komentarze


15-05-2012, 09:46
vaple napisał(a):

widać zmiany na lepsze i już żałuję, że rozpętałem burzę referendalną

15-05-2012, 08:56
obiektywny rudzianin napisał(a):

Jak na wszystkich dzielnicowych spotkaniach mieszkancy wykazywali OGROM problemow - w tym przypadku w Halembie II. TO JEDNAK PROBLEMY NIEZMIENNE OD 10-ciu lat,nigdy nie bylo dosc parkingow;zly stan chodnikow,katastrofalne targowisko... Pytam : co zrobiono za poprzednie 10 lat wstecz-bo tego okresu dot. te problemy. Nasza Prezydent ma teraz 3 lata swej kadencji na poprawe tego stanu,proba referendalna ktora musi zakonczyc sie fiaskim na szczescie i Prezydent i nam mieszkancom w tym nie przeszkodzi.