Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Głosy z dwóch dzielnic

09-10-2017, 20:23 Joanna Oreł

Garaże przy ul. Kempnego, ruch na ul. Kokota, miejsca do rekreacji, czy przedłużająca się termomodernizacja przedszkola nr 18 – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas kolejnego spotkania władz miasta z mieszkańcami. To poniedziałkowe było poświęcone sprawom Wirku i Czarnego Lasu.4

Garaże przy ul. Kempnego, ruch na ul. Kokota, miejsca do rekreacji, czy przedłużająca się termomodernizacja przedszkola nr 18 – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas kolejnego spotkania władz miasta z mieszkańcami. To poniedziałkowe było poświęcone sprawom Wirku i Czarnego Lasu.

Kiedy zakończą się prace? Były całe wakacje, żeby je wykonać. Tymczasem mamy połowę października, a nie wygląda to zbyt dobrze – zasygnalizowała jedna z obecnych podczas spotkania mieszkanek. – Widzimy problem i nawołujemy wykonawcą do tego, żeby jak najszybciej przystąpił do prac. Termin wykonania wszystkich remontów jest do końca miesiąca – zapowiadał wiceprezydent Michał Pierończyk.

Mieszkańcy dopytywali także o budowę garaży przy ul. Kempnego. – Z jednej strony mamy rozebrać garaże, ale nie mamy zastępczych miejsc parkingowych. Ja dziesięć lat garażuję samochód, a teraz nie mogę znaleźć miejsca do parkowania – zgłosiła kolejna z mieszkanek. – Część garaży zbudowaliśmy. Kolejne zamierzamy sukcesywnie budować i będą one przydzielane – odpowiedział wiceprezydent Pierończyk.

Pojawił się także wniosek o ograniczenie ruchu przy ul. Kokota. – Jeśli chodzi o pojazdy z budowy trasy N-S, to uczulimy wykonawcę tej inwestycji na ten problem. Proszę zwrócić uwagę, że jest to droga przelotowa, z której korzystają inne pojazdy wielotonażowe. Na pewno po oddaniu tego odcinka trasy N-S mieszkańcy powinni odczuć w tej kwestii poprawę, gdyż ruch częściowo przeniesie się na nową drogę. Przy okazji tej inwestycji przebudowany zostanie także 400 m odcinek ul. Kokota, co poprawi komfort przejazdu tego odcinka drogi – wyliczał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Pojawiły się także pytania o nowe place zabaw. Taki powstanie m.in. w ramach rewitalizacji hałdy przy ul. 1 Maja. – Będzie to miejsce wyjątkowe na skalę regionu. Na terenie hałdy powstanie punkt widokowy, utworzone zostaną oświetlone ścieżki spacerowe, plac zabaw, a także mała architektura, która stylem będzie nawiązywała do dziedzictwa poprzemysłowego – zdradził Krzysztof Mejer.

Dodajmy, że podczas poniedziałkowego spotkania z racji choroby nieobecna była prezydent Grażyna Dziedzic.


Komentarze