Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fundacja Dr Clown podziękowała pielęgniarkom

18-05-2022, 09:44 Joanna Oreł

Po raz piętnasty Fundacja Dr Clown przygotowała wyjątkową akcję dla personelu medycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. W tym roku na mapie miejsc odwiedzonych przez wolontariuszy znalazł się także Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej. Pracującym tam pielęgniarkom przekazano upominki w postaci kartek z dobrym słowem oraz zakładek do książek.

– Jako Doktorzy Clowni zawsze możemy liczyć na pomoc personelu. Panie pielęgniarki i panowie pielęgniarze są dla nas najbliższym kontaktem w szpitalach. Chcieliśmy im podziękować za ich zaangażowanie, opiekę i wszystkie wymienione uśmiechy. Razem z wolontariuszami, dziećmi i nauczycielami ze szkół i przedszkoli oraz organizacji pozarządowych przygotowaliśmy w tym roku kartki z życzeniami dla personelu – mówi Barbara Smolicha, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w województwie śląskim.

W czwartek (12.05) wolontariusze śląskiego oddziału Fundacji Dr Clown obdarowali prawie 4000 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych ze szpitali w regionie. Jeżeli chodzi o szpital w Rudzie Śląskiej, przekazano upominki dla 348 pracowników. – To miły gest, który jest wyrazem wsparcia dla naszego personelu. Praca pielęgniarek i położnych, ich zaangażowanie, doświadczenie, profesjonalizm oraz empatia są jednymi z filarów funkcjonowania naszego szpitala, za co dziękuję w imieniu swoim, pozostałego personelu oraz pacjentów – mówi dr Katarzyna Adamek, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Upominki trafiły także do szpitali m.in. w Katowicach, Gliwicach, Chorzowie, Zabrzu, Bielsku-Białej, Żywcu, Jaworznie, Lublińcu, Cieszynie, Rybniku, Świętochłowicach i Raciborzu. Fundacja Dr Clown organizuje podobne inicjatywy z okazji Dnia Pielęgniarki także w innych miastach w całej Polsce – m.in. w Gdańsku, Lublinie, Bydgoszczy, Kielcach oraz Krakowie. Dodajmy, że organizacja ta od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Co roku wolontariusze docierają do prawie 60 tys. podopiecznych w ponad 100 miastach w całym kraju.


Komentarze