Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Filateliści świętowali trzydziestkę

09-02-2018, 13:08 Agnieszka Lewko

Rudzki oddział Polskiego Związku Filatelistów świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności. Z tego powodu w miniony czwartek (8.02) w halembskiej bibliotece odbyło się spotkanie, które było dobra okazją do wspomnień i podsumowań.

- Obchody świętowania trzydziestolecia podzieliliśmy na cztery spotkania, które zostaną podsumowane świętowaniem dnia znaczka oraz filatelisty - zaznaczyła Jadwiga Ostraszewska, prezes Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej. - Te trzydzieści lat uważam za bardzo owocne. Zorganizowaliśmy wiele wystaw i uczestniczyliśmy w wielu imprezach odbywających się na terenie miasta. Cały czas wychodziliśmy do ludzi i zachęcaliśmy do wstąpienia w nasze szeregi - dodała.

 Trzydzieści lat temu część rudzkich filatelistów należała do oddziału w Chorzowie lub w Zabrzu, dlatego  rudzcy filateliści podjęli wiele działań, żeby stworzyć własne koło w Rudzie Śląskiej. Postanowienie to zostało zrealizowane, a filateliści przez 30 lat prężnie działali. Podczas czwartkowego spotkania rudzki artysta Marek Wacław Judycki otrzymał Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego.


Komentarze