Festiwal ojczyzn
21-05-2014, 11:43 Robert Połzoń
Od piątku (16.05) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch - Gryzik trwa XV Festiwal Małych Ojczyzn. Zabawy, konkursy i quizy mają przybliżać śląską tradycję młodym uczniom.
- Mała ojczyzna jest bardzo często zapomniana, a szkoda, ponieważ są to nasze korzenie. Wychodzimy z założenia, że powinny być pielęgnowane takie wartości jak gwara, tradycja i zwyczaje. Chcemy, by nasze pociechy pogłębiały swoją wiedzę w tym temacie - tłumaczy Joanna Muskus, nauczycielka w SP nr 3, a także główna organizatorka festiwalu.
W ramach impezy uczniowie zmierzyli się miedzy innymi w recytatorskim konkursie gwary śląskiej, konkursie wiedzy o Joannie von Schaffgotsch – Gryzik oraz wielu zadaniach plastycznych.
Komentarze