Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fani pamiętają

04-07-2012, 10:50 Robert Dłucik

- Było fantastycznie, panowała wspaniała atmosfera radości ze wspólnego spotkania, bo przecież nie mamy za często okazji, do tego by razem się spotkać, a znamy się i lubimy głównie z internetowego forum zespołu. Zlot udowodnił ,że przy muzyce Universe wszyscy potrafią się wspólnie wspaniale bawić bez względu na wiek , wykształcenie , pochodzenie... Ta muzyka nas łączy – mówi Irena Kramorz, rudzianka, jedna z uczestniczek Zlotu Fanów i Przyjaciół zespołu Universe.

 Fani śląskiej grupy świętowali w tym roku mały jubileusz – na zlocie spotkali się już po raz piąty. Do Rycerki Dolnej przyjechało z całego kraju ponad 100 miłośników twórczości Mirka Breguły i Heńka Czicha. Trzydniowe spotkanie fanów rozpoczęło się wspólnym ogniskiem, oczywiście z przebojami Universe w tle. Drugi dzień to z kolei bankiet z konkursem wiedzy o zespole oraz konkurs wokalny, w którym zespół ufundował dla laureatów najnowsze single z utworem „Muszę dalej żyć”. - Zabawa trwała do bladego świtu a fani bawili się przy utworach wykonywanych na żywo przez niezmordowanego Henryka Czicha wspomaganego wokalnie przez Wojtka Wesołka przy gitarowym akompaniamencie Damiana Filipowskego, perkusista Grzegorz Krzykawski tym razem wcielił się w rolę fotoreportera. W niedzielny poranek w pobliskiej kaplicy odprawiono mszęświętą w intencji Mirka Breguły – wspomina Irena Kramorz.

 Oprócz muzyków Universe i członków rodziny Mirka, gośćmi specjalnymi jubileuszowego zlotu byli także Marcin Sitko – autor książki „Hej Panie B.” oraz Dorota Prynda – dziennikarka TVP Katowice, która przygotowuje film dokumentalny o charyzmatycznym liderze Universe. Trudno w to uwierzyć, ale w listopadzie tego roku minie piąta rocznica tragicznej śmierci Mirka. W filmie Jemu poświęconym znajdą się również kadry nakręcone podczas niedawnego zlotu fanów...


Komentarze


04-07-2012, 19:14
renata35 napisał(a):

Artukul swietny:)....dziekuje wszystkim za mile wspomnienia ze zlotu - organizatorom ,fanom,oraz zespolowi....:):)

04-07-2012, 18:55
Irenka napisał(a):

Dziękuję Wiadomościom Rudzkim ,a przede wszystkim Panu Robertowi Dłucik za przychylność i zainteresowanie tematem Zlotu :)

04-07-2012, 18:15
smerfetka328 napisał(a):

Dziekuje bardzo wszystkim uczestnikom zlotu,przede wszystkim organizatorom,chlopakom z zespolu i zaproszonym gosciom.Bylo cudownie :)

04-07-2012, 18:11
Dagmara (Ginny) napisał(a):

Świetny artykuł :) A zlot był rewelacyjny, same pozytywne wspomnienia :)