Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Familijnie i pogodnie

15-05-2012, 22:54 Monika Herman - Sopniewska

Familijnie, wesoło, pogodnie - w takiej atmosferze odbył się piknik rodzinny w ogrodzie Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej Bykowinie.

Było wszystko co potrzebne, by dobrze się bawić – smaczne jedzenie, liczne atrakcje dla dzieci i całkiem niezła pogoda. Dopisały również humory – szczególnie tym, dla których piknik zorganizowano – dzieciom. Ich uśmiechnięte buzie mówiły wszystko.

 - W ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych festyn organizowany jest od kilku lat, od dziesięciu dokładnie. My jesteśmy zawsze tą placówką, która ma najmłodsze dzieci, ale dziś mamy też jeszcze innych gości m. in z Domu Pomocy Społecznej Senior.  Jest nas ponad 200 osób i to duży sukces, że tyle nas jest, takiej frekwencji chyba nie było. W czasie roku robimy też inne imprezy, ale bardziej kameralnie. W tym roku chcemy zrobić noc harcerską. Planujemy z kołem harcerskim z Rudy Śląskiej zrobić weekend harcerski razem ze spaniem, ogniskiem, pieczeniem ziemniaków. Mam nadzieję, że to nam się uda – mówi Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych.

- Zawsze jest tu piękny występ dzieci, jest pełno atrakcji,  dzieci kochają takie imprezy, a my się cieszymy, że te buźki są takie uśmiechnięte -  mówi Grażyna Dziedzic,  prezydent Rudy Śląskiej.

- Przyszłam tutaj z 5 – letnią córeczką Moniką, podopieczną tego ośrodka. I nie zawiodłam się, impreza świetna, wszystko się udało  - mówi jedna z matek, uczestniczka festynu, mieszkanka Rudy Śląskiej Wirku.

 

 


Komentarze