Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fałszywy alarm o bombie w szpitalu

30-09-2019, 14:41 admin

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 33-latkę, podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu w rudzkim szpitalu. Kobieta, wysyłając sms-a, powiadomiła o rzekomym ładunku wybuchowym, podłożonym na terenie placówki medycznej. Dzięki szybkiej akcji rudzkich policjantów ewakuacja pacjentów nie była potrzebna. Zatrzymanej mieszkance Rudy Śląskiej grozi kara do 8 lat więzienia.

W miniony piątek dyspozytor Centrum Zarządzania Kryzysowego rudzkiego magistratu powiadomił o otrzymaniu sms-a, informującego o podłożeniu bomby na terenie szpitala w dzielnicy Godula. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikami. Policjanci zabezpieczyli teren i przeszukali szpitalne budynki oraz przyległy do nich teren.

W tym samym czasie kryminalni zajęli namierzaniem sprawcy alarmu. Ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 48-letni rudzianin. Już po niecałych dwóch godzinach od informacji o bombie, policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali zaskoczoną parę sprawców fałszywego alarmu. Dopiero po potwierdzeniu, że był to głupi żart, policyjni pirotechnicy zakończyli przeszukiwanie szpitala. Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a po przesłuchaniu mężczyzny i jego 33-letniej partnerki wyszło na jaw, że to ona była prowodyrem i autorem całego żartu. W niedzielę została ona doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia oraz konieczność pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze