Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Emeryci i renciści w świątecznym nastroju

11-01-2019, 12:33 Joanna Oreł

W piątek (11.01) odbyło się noworoczno-opłatkowe spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Huty Pokój w Nowym Bytomiu. Była to okazja do wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

- Bardzo dziękuję za to, że mogę Was odwiedzać i naładować akumulatory, patrząc na to, że chcecie się spotykać i że zawsze jesteście razem. Chciałam Państwu przede wszystkim złożyć życzenia zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze, a także błogosławieństwa bożego i żeby  w Waszych sercach była miłość, radość oraz szczęście – mówiła w trakcie spotkania Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Także pozostali goście podzielili się z rencistami i emerytami hutniczymi swoimi przemyśleniami oraz życzeniami. Na spotkanie opłatkowe oprócz prezydent miasta zaproszono także proboszcza parafii w Nowym Bytomiu, ks. Jana Janiczka oraz byłego prezesa Huty Pokój, Henryka Sławika. – Podczas tych spotkań emeryci, jeżeli mają jakieś problemy to mówią o tym, co należy zrobić lub załatwić. Tym bardziej że odwiedzają nas władze miasta. Z kolei za miesiąc będziemy mówić o planowanych wycieczkach. W sumie w naszych cyklicznych spotkaniach uczestniczy ok. 80 osób – podsumowała Barbara Skudlik, druga wiceprzewodniczącą Sekcji Emerytów i Rencistów Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Huty Pokój.Komentarze