Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Eko-gra

01-06-2013, 18:39 Robert Połzoń

Ciekawe zadania, podchwytliwe pytania i dobra zabawa czekały na jedenaście drużyn, które pomimo deszczu zdecydowały się wziąć udział w Grze Miejskiej pod hasłem "Atrakcyjna Ruda sposobem na bruda". Uczestnicy mieli za zadanie zameldować się w pięciu punktach kontrolnych, w których czekały na nich różne wyzwania. A było o co walczyć, bo na najlepszą ekipę czekały cztery rowery górskie!


- Drużyna mogła składać się z trzech członków w wieku od 8 do 16 lat. Każdy zespół musiał posiadać swojego pełnoletniego opiekuna - tłumaczy Izabela Nowrotek, organizator imprezy – Mimo obfitych opadów deszczu, każda z drużyn walczyła do samego końca. Uczestnicy nie tylko musieli wykazać się wiedzą z dziedziny segregacji odpadów, ale także ogromną wolą walki – dodała.

 

Chętnych do zabawy nie brakowało. Punkty kontrolne znajdowały się między innymi koło basenu odkrytego MOSiR-u oraz przy PWiK.

 

- Stałam pod zegarem słonecznym na Nowym Bytomiu. Był to punkt umieszczony przy trasie zielonej. Dzieci musiały odpowiedzieć na jedno pytanie dotyczące ekologii. Wszystkim uczestnikom udało się wykonać to zadanie poprawnie - mówi Agnieszka Pach, opiekunka jednego z punktów gry.

 

Podsumowanie zmagań odbyło się na Placu Jana Pawła II. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Diamentów" w składzie: Karolina Toś, Aurora Izdebska, Barbara Danch.


Komentarze