Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Dziewiąta kadencja Rady Miasta rozpoczęta!

08-05-2024, 23:17 Joanna Oreł

Arkadiusz Pilarz (Koalicja Obywatelska) przewodniczącym Rady Miasta, a jego zastępcami zostali Wioletta Nowak (Prawo i Sprawiedliwość) i Witold Hanke (KWW Michała Pierończyka). Tak radni kadencji 2024- 2029 zadecydowali podczas poniedziałkowej (6.05) sesji inauguracyjnej 9. kadencji Rady Miasta. W jej trakcie, prócz głosowania, ślubowanie złożyli radni wybrani przez mieszkańców naszego miasta w wyborach samorządowych oraz prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

–  Współpraca pomiędzy prezydentem miasta a Radą Miasta jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania administracji lokalnej i skutecznego podejmowania decyzji na rzecz dobra naszej społeczności. Dlatego też zależy mi na budowaniu między nami atmosfery wzajemnego szacunku, otwartości i dialogu. Wspólnie, jako prezydent miasta i Rada Miasta, możemy osiągać dobre efekty. Dążąc do wspólnego celu – dobra mieszkańców i  miasta – musimy działać zgodnie, szanując różnice poglądów i wsłuchując się w opinie wszystkich zainteresowanych stron. Z pewnością będą dzielić nas jakieś różnice, ale nie ma przeszkód nie do pokonania. Wierzę, że zawsze naszym wspólnym mianownikiem będzie Ruda Śląska i rudzianie – mówił po złożeniu ślubowania prezydent Michał Pierończyk.

– Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem ten mandat zaufania od Państwa, żeby przewodniczyć Radzie Miasta Ruda Śląska. Na samym początku chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie głos, dzięki którym mogłem znaleźć się w tym zaszczytnym miejscu – powiedział w trakcie poniedziałkowej sesji Arkadiusz Pilarz, przewodniczący rudzkiej Rady Miasta. – Najważniejsze jest dobro naszych mieszkańców (...). Myślę, że jesteśmy w stanie to wspólnie osiągnąć (...). Chciałbym, żebyśmy my, jako radni miasta Ruda Śląska pokazali i dali przykład naszym mieszkańcom, że nie czas na dzielenie, nie czas na polaryzowanie, a czas na to, żebyśmy wspólnie pracowali, żeby to miasto się rozwijało i żeby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. O to do wszystkich Państwa apeluję i ja dołożę wszelkich starań, jako przewodniczący Rady Miasta, żeby tak się wydarzyło – dodał.


Komentarze