Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzień otwarty w ZSP nr 2

10-04-2018, 11:13 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

W sobotę, 7 kwietnia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów. Już wkrótce, po egzaminach gimnazjalnych, ruszy nabór do szkół średnich, a dzień otwarty pozwolił przyszłym uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 dobrze poznać ofertę szkoły, a także porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami oraz skorzystać z atrakcji czekających na nich w pracowniach przedmiotowych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr  2 kształci swoich uczniów w siedmiu kierunkach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w szkole branżowej - kucharz. Podczas dnia otwartego przedstawiono gimnazjalistom ofertę szkoły oraz szanse, jakie daje wybranie kierunków kształcenia ZSP2.

Do szkoły przybyli także zaproszeni goście. W ramach kierunków kształcenia, szkoła gościła przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie, Urzędu Skarbowego w Katowicach, Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej, Banku Zachodniego i PKO BP, Politechniki Ślaskiej, Agencji Reklamowej ALVA w Rudzie Śląskiej, czyli firm, w których można pracować po ukończeniu Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

Gimnazjaliści mieli szansę wypróbować pyszne przekąski przyrządzane przez gastronomów, odbyły się także warsztaty, w których znakomite dania przyrządzała Justyna Dragan – blogerka kulinarna i uczennica ZSP Nr 2 oraz Agnieszka Jasińska – blogerka, finalistka programu Hell’s Kitchen. Kandydaci kierunków biznesowych mogli wypróbować profesjonalne oprogramowania w pracowniach komputerowych – m.in. programu InsERT oraz Corel Draw.

- Cieszymy się, że tego roku, podobnie jak w poprzednich latach, nasz Dzień Otwarty został entuzjastycznie przyjęty przez gimnazjalistów, którzy bardzo licznie do nas przybyli! Jesteśmy przekonani, że udało nam się zainteresować ich naszą ofertą, a po egzaminach gimnazjalnych, wybiorą odpowiedni kierunek dla siebie w naszej szkole – mówi Lidia Sładkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rudzie Śląskiej.

W tym roku szkoła mogła pochwalić się także całkiem nowym przedsięwzięciem – Strefą Relaksu, która powstała z myślą o uczniach na terenie szkoły. W nowym miejscu uczniowie będą mieli szansę odpocząć, skorzystać z darmowego Wi-Fi oraz przeczytać ciekawą powieść z regału działającego w ramach bookcrossingu.


Komentarze