Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzień „Samorządowca”

27-05-2013, 22:45 Magdalena Szewczyk

- 23 czerwca 2000 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniając dziesięciolecie odrodzenia się samorządu w Polsce, podjął uchwałę ustanawiającą 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego – tak uroczystą galę otworzył prowadzący Grzegorz Poloczek. Tego dnia w Rudzie Śląskiej swoje święto obchodzili pracownicy samorządowi.- Dzisiaj wyjątkowe święto - Dzień Pracownika Samorządowego, czyli wszystkich urzędników pracujących w Urzędzie Miasta oraz jednostkach organizacyjnych podległych miastu – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic, która zaprosiła pracowników na uroczyste obchody do MCK.


- Ważne, że pracownicy rozwiązują różnorodne problemy, a mieszkańcy są coraz bardziej zadowoleni z ich pracy. Tym bardziej, że nie jest to praca łatwa. Dlatego chciałbym podziękować za ich zaangażowanie i za to, że wkładają serce w to, co robią – dodała pani prezydent.

 


- Samorządność to idea , która oparta jest na wyznaczaniu celów, zadań, na kontrolowaniu ich, ale samorządności nie byłoby gdyby nie wasz aktywny udział – do przybyłych gości mówił przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Wieszołek. – Dziękuję za to, że krzewicie tę ideę – dodał przewodniczący.


Wyróżniający się pracownicy, podczas imprezy, nagrodzeni zostali za różnorodne postawy i osiągnięcia. Wręczono między innymi Rudzkie Kamraty, nadawane zasłużonym dla miasta – i tak odznakę otrzymała Ewa Wyciślik, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Barbara Mikołajek – Wałach, Naczelnik Wydziału Dróg i Mostów, Jerzy Jezusek, Główny Specjalista w Wydziale Oświaty oraz Andrzej Piotrowski, Naczelnik Kancelarii Rady Miasta.W Urzędzie Miasta odbył się również konkurs „Sami o sobie”, w którym pracownicy wybierali między sobą faworytów w czterech kategoriach : „Pomocna dłoń”, „Frontem do klienta”, „Klasa sama w sobie” i „Siła charakteru”. W konkurencjach wygrali kolejno Mariusz Łanowy, Michał Więckowski, Ewa Tomczyk i Grzegorz Soluch.

 

więcej w najbliższym wydaniu WR 29 maja.


Komentarze


28-05-2013, 09:11
rudzianin napisał(a):

Pani Prezydent ! Z okazji Dnia Samorzadowca,w imieniu "normalnych" rudzian,swojej rodziny i swoim zycze Pani pomyslnosci w pracy zawodowej i w zyciu osobistym oraz kolejnej dla Pani i miasta tak pomyslnej kadencji !!! Zycze Pani by blazenada wrogow,patologicznych referendystow byla tylko ich blazenada i ponizeniem-tak jak to ma miejsce do tej pory !!!