Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu nr 42

30-11-2017, 09:14 admin

We wtorek (28.11) w Miejskim Przedszkolu nr 42 przy ulicy Brzozowej w Rudzie Śląskiej odbyła się niecodzienna lekcja. Asp. Piotr Żukowski wspólnie z st.sierz. Anną Jochymczyk z komisariatu w Kochłowicach przeprowadzili ją razem z dziećmi. Mundurowi uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Ponad 30 przedszkolaków odpowiadało na pytania dzielnicowych oraz obejrzało animowany film, pokazujący na przykład jak prawidłowo zadzwonić na numer alarmowy.

Rudzcy dzielnicowi systematycznie odwiedzają miejskie przedszkola, w których prowadzą pogadanki dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Maluchy uczą się zasad bezpieczeństwa na drodze, zagrożeń jakie mogą spotkać dzieci podczas zabawy w domu, zasad zachowania w przypadku zaczepki dziecka przez obcą osobę, a także tego, jak prawidłowo wezwać pomoc za pomocą numeru alarmowego 112.

Tematem wtorkowego spotkania było również bezpieczeństwo w kontakcie z nieznanym zwierzęciem. Dzielnicowi pokazali przedszkolakom, jak mają się zachować w przypadku napotkania agresywnego psa. W trakcie spotkania dzieci obejrzały film animowany, który pomógł utrwalić przekazane przez policjantów z „trójki” informacje, na temat bezpiecznych zachowań i właściwych nawyków.

Źródło: KMP Ruda Śląska

 


Komentarze