Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzielą się wsparciem i doświadczeniami

15-01-2020, 15:09 Joanna Oreł

Przy orzegowskim Centrum Inicjatyw Społecznych MBP w Orzegowie powstał Rudzki Klub Mam. Panie nie tylko spotykają się na rozmowach oraz zajęciach, ale także, by dzielić się dobrem. Wkrótce ma zostać uruchomiona również druga grupa, więc kolejne mamy mogą się dołączyć.

– W połowie ubiegłego roku jedna z naszych czytelniczek zasugerowała, że dobrze by było, gdyby takie spotkania odbywały się u nas, ponieważ ona dojeżdża do Katowic, żeby uczestniczyć w podobnych zajęciach – mówi Agnieszka Płaszczyk, kierownik Centrum Inicjatyw Stary Orzegów. – Ten świetny pomysł, wynikający z potrzeby wymiany doświadczeń związanych z wychowywaniem dzieci oraz bycia razem w grupie z dziećmi, okazał się od razu bardzo atrakcyjny dla młodych mam – dodaje.

Spotkania Rudzkiego Klubu Mam odbywają się raz w tygodniu – w środę o godz. 12. Uczestniczą w nich głównie panie z Orzegowa, ale również z Rudy i Mikołowa. – To, w jaki sposób wyglądają nasze spotkania, wynika z potrzeb mam oraz naszych dzieci. Są wśród nas dzieci w bardzo różnym wieku oraz panie, które mają różne doświadczenia. Każda z nich wnosi ze swojej strony coś nowego. Co ważne – przychodzą do nas zarówno panie, które dopiero są w ciąży, jak i te, które mają już dzieci. Dzięki temu wymiana doświadczeń jest bardzo szeroka, a każda mama może liczyć na wsparcie – podkreśla Aleksandra Gołąb, mama 15-miesięcznego Mikołaja.

W ramach Rudzkiego Klubu Mam między innymi odbywają się zajęcia gimnastyczne dla mam z dziećmi. Panie i ich maluszki biorą również udział w zajęciach plastycznych, a niedawno zorganizowano sesję fotograficzną. Z kolei w okresie przedświątecznym mamy postanowiły przeprowadzić zbiórkę ubrań, które zostały przekazane do Domu Dziecka w Zabrzu oraz podopiecznych rudzkiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Z pewnością powtórzymy to, bo udało się zebrać bardzo dużo rzeczy. Zapraszamy do nas wszystkie mamy, które chcą aktywnie i miło spędzić czas – zachęca Aleksandra Gołąb. – Obecnie mamy coraz więcej mam, które po przerwie wracają do pracy, więc przymierzamy się do tego, by założyć grupę osób, które będą się spotykać popołudniami. Tak, by każdy miał możliwość do nas się przyłączyć – podsumowuje.


Komentarze