Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzielą się doświadczeniami

07-06-2018, 14:20 Joanna Oreł

Ambasada Kobiecej Przedsiębiorczości wyruszyła w miasto. W ramach tej inicjatywy przedsiębiorcze rudzianki odwiedzają kolejne zakłady pracy, by zobaczyć, jak wygląda firma, zarządzana kobiecymi rękoma. Tym razem panie spotkały się w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego Kuś.

Ambasada Kobiecej Przedsiębiorczości została zainicjowana przez prezydent Rudy Śląskiej, Grażynę Dziedzic i skupia przedstawicielki m.in. prywatnych firm, instytucji otoczenia biznesu oraz jednostek miejskich. Dzielą się one doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. – Dzięki tym spotkaniom wiem, jak rozwijają się dane firmy, w co zainwestowały i przede wszystkim, że właścicielom tych firm mieszka się dobrze w Rudzie Śląskiej – podkreśla Grażyna Dziedzic.

Jedną z nich jest współwłaścicielka Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Kuś, gospodyni czerwcowej Ambasady Kobiecej Przedsiębiorczości. – W prowadzeniu firmy na pewno pomogły mi takie wartości jak jakość, rzetelność, zdyscyplinowanie oraz dbałość o pracownika. To są najważniejsze cechy, by firma mogła dobrze prosperować – podkreśla Małgorzata Kuś. – Dzięki temu przetrwaliśmy m.in. kiedy na rynek zaczęły wchodzić duże markety, a nam przez to odchodzili klienci. Jednak dzisiaj klient jest wymagający, a my te wymagania spełniamy i dzięki temu istniejemy już od 28 lat – dodaje.


Komentarze