Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dwudzieste piąte urodziny "Łukaszków"

19-10-2017, 14:08 Agnieszka Lewko

Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna im. Św. Łukasza ma już 25 lat! Dzięki zaangażowaniu wielu rudzian dokładnie w 1992 roku w Wirku powstała „Szkoła Życia”, która w minioną środę (18.10)  świętowała okrągły jubileusz. Podczas uroczystości nie zabrakło wielu życzeń i podziękowań, a także wspaniałych występów dzieciaków.

- Ta uroczystość to nie tylko jubileusz naszej szkoły, ale także dobra okazja do tego, żeby przekazać nauczycielom najlepsze życzenia i podziękowania z okazji ich święta. Ta uroczystość jest także wspaniałą okazją do tego, żeby pokazać, na czym polega praca w naszej szkole, że jest to misja, powołanie, ale także służba naszym podopiecznym - powiedział Wiesław Jagielski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. św. Łukasza. - Nie przychodzi mi do głowy nic innego, jak porównać jubileusz Waszej szkoły do dobrego dwudziestopięcioletniego małżeństwa, któremu udało się stworzyć cudowną, ogromną i dobrą rodzinę - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Ten jubileusz to wspaniała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności, a także do wspomnień i podziękowań. Dziękuję wszystkim, którzy w powstanie i funkcjonowanie placówki byli zaangażowani przez 25 lat - dodała.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Wawrzyńca i Antoniego, natomiast dalsze uroczystości odbyły się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli podziwiać rozmaite talenty podopiecznych placówki, które zaprezentowali na scenie. - W musicalu, który przedstawił życie w naszej szkole, wystąpili wszyscy uczniowie. Poza tym przygotowaliśmy także poczęstunek i niespodziankę dla gości. To spotkanie było pełne wspomnień, a zarazem radosne i optymistyczne, bo tacy właśnie jesteśmy - podkreślił Wiesław Jagielski.

Warto dodać, że Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna jest specjalistyczną placówką edukacyjną przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim w wieku od 3 do 25 lat. Oprócz zajęć edukacyjnych i wychowawczych uczniowie są objęci terapią specjalistyczną w różnorodnych formach, dostosowanych do swej niepełnosprawności. Szkoła posiada zaplecze techniczne, które nie tylko pomaga w pracy nad poprawą sprawności fizycznej, ale również sprzyja ich integracji, kształtowaniu postaw prospołecznych i odnajdywaniu się w społeczności. – Mamy urządzenia do gimnastyki korekcyjnej, hydroterapii, dwie pracownie gospodarstwa domowego, salę integracji sensorycznej, pracownię ceramiczną czy informatyczną – wymienia dyrektor Jagielski. – Poza tym w szkole pracują świetnie wykształceni specjaliści, nauczyciele i terapeuci, którzy są przygotowani do pracy z dziećmi i młodzieżą. Oprócz wiedzy i doświadczenia kadra wkłada wiele serca w wypełnianie swoich obowiązków i to jest źródło sukcesu naszej placówki – dodaje dyrektor placówki.


Komentarze